Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 54 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Підсумки діяльності навчального закладу у 2017/2018 навчальному році

Дата: 6 грудня 2017 о 21:38, Оновлено 20 лютого 2022 о 11:10

Підсумки діяльності навчального закладу у 2017/2018 навчальному році та завдання педагогічного колективу на 2018/2019 навчальний рік

Вступ

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів із питань загальної середньої освіти щодо організації навчально-виховного процесу», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», «Положення Концепціі Нової української школи», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.

Управління закладом

У 2017/2018 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи

за минулий навчальний рік Збереження контингенту

На початок 2017/2018 року у школі навчалися 90 учнів.

Укомплектовано 11 класів, середня наповнюваність класів – 8 учнів.

Школа І ступеня – 4 класи, школа ІІ ступеня - 5 класів, школа ІІІ ступеня – 2 класи.

Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість переводів зумовлена зміною місця проживання родини, і пов'язана з переїздами : із 9 учнів, що вибули, 4 виїхали за межі  району, 3 – за межі села та 2 учні за межі України.

Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2017/2018 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків;
  • спільна робота з сільською радою;
  • контроль за відвідування учнями навчальних занять.

Підсумки роботи ГПД

У  минулому  році працювала 1 група продовженого дня, яку відвідувало 30 учнів 1-4-х класів. Для роботи ГПД було надано навчальний кабінет. Усі діти, які  відвідували  ГПД, дотримувалися  режиму  роботи.

У цілому, роботу групи  продовженого дня  можна  визнати задовільною.

Облік продовження навчання та працевлаштування випускників

У 2018 році зі школи було випущено 5 одинадцятикласників, зараховано 7 учнів до 10-го класу, 1 учень продовжує навчання у ПТЗ, 1- у аграрному ліцеї.

У 2018 році відсоток учнів, які продовжили навчання в 10-му класі,залишився таким, як і у минулому році.

При цьому збільшилася кількість випускників, які продовжили навчання у ВНЗ і зменшилася кількість випускників, які продовжують навчання в ПТЗ.

Виконання  Закону України «Про освіту»,  Закону України «Про загальну середню освіту»

На виконання ст.53 Конституції України,  Закону України “Про освіту”,  “Про дошкільну освіту”,  Закону України “Про загальну середню освіту”, Постанови Кабінету Міністрів України  “Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку”,  інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від  “Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади”, листа Міністерства освіти і науки України  “Про організацію обліку дітей дошкільного віку”, наказу Державного комітету статистики України від 06.11.2007  № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку» вчителями школи в літній період проведено облік дітей і підлітків шкільного віку, які проживають на території Чугинської сільської ради.

Адміністрацією школи було своєчасно та у повному обсязі вжито заходів щодо забезпечення нормативності даної роботи. Організовано і проведено уточнення списків дітей та підлітків шкільного віку. Складено списки дітей і підлітків шкільного віку: окремо на дітей, яким до 1 вересня 2018 року виповнюється 5 років і дітей та підлітків, яким до 1 вересня 2018 року виповнюється 6-18 років.

За підсумками обліку дітей і підлітків шкільного віку складено статистичний звіт №77-РВК.

Кадрове забезпечення

У 2017/2018 навчальному році навчально-виховний процес у школі забезпечували 17 педагогів.

Кількість педагогічних працівників (за віком):

  • до 30 років – 6
  • 31-40 років – 3
  • 41-50 – 4
  • 51-55 – 1
  • Більше 55 – 3

Кількість педагогічних працівників (за стажем):

  • До 3 років – 2
  • 3-10 років – 5
  • 10-20 років – 4 
  • Більше 20 років – 6

Кількість педагогічних працівників (за категоріями):

  • Перша – 8
  • Друга – 1
  • Спеціаліст – 4
  • Бакалавр – 4

Атестація педпрацівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Робота з атестації педагогічних працівників навчального закладу була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за № 14/20327 пройшла атестація педагогічних працівників.

В період атестації вчителями на високому рівні були проведені відкриті уроки, відкриті виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження прогресивного педагогічного досвіду кращих вчителів.

За результатами атестації:

  • підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 1;
  • присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 1.

Підвищення кваліфікації

Педагогічний колектив школи постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності, про що свідчить кількість вчителів, які у 2017/2018 навчальному  році пройшли курси підвищення кваліфікації:

  • курси підвищення кваліфікації пройшли 5 вчителів.

Всі педагоги, які були заявлені для проходження курсової перепідготовки, її пройшли. Вчитель 4 класу та заступник директора з НВР пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів початкової школи відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Методична робота з педагогічними кадрами

Важливою складовою кадрової політики є система роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- школа молодого спеціаліста, наставництво;

- самоосвіта та атестація педагогів.

Навчальними закладом забезпечувався доступ до змісту, форм і методів науково-методичного підходу, умов реалізації теми, осмислення очікуваних результатів, виокремлення технологічних процедур. Різноманітність методичних заходів за формами проведення та змістом забезпечували процес набуття досвіду з теми.

Для реалізації єдиної методичної теми школи і району вчителями школи на високому професійному і організаційному рівні були проведені колективні форми роботи: семінари, майстер-класи, творчи звіти ШМО.

Педагогічні працівники показали високий професіоналізм та фахову підготовку.

У школі успішно працювала методична рада (голова МР – Міхєєва Н.Ю.), яка координувала методичну роботу з підвищення якості освіти у навчальному закладі. На засіданнях методичної ради розглядалися теоретичні питання, визначались основні аспекти практичної реалізації нововведень, проводився аналіз їх доцільності та результативності, розроблялись методичні рекомендації по використанню передового педагогічного досвіду, затверджувались плани роботи методичних об’єднань, творчих груп, тексти завдань для проведення тематичних і семестрових атестацій, робота з обдарованими та здібними учнями.

Методичною радою закладу розроблена структура організації методичної роботи, яка забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, практичне опрацювання методичної теми школи.

Упродовж 2017/2018 навчального року було організовано роботу 4 методичних об’єднань за напрямками: природничо-математичний (керівник Бондаренко С.В.), суспільно-гуманітарний (керівник Великохацька О.М.), класних керівників (керівник Норова ВМ.), вчителів початкової школи (керівник Уманська Н.І.), затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали ШМО. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Були проведені заплановані засідання методичних об’єднань, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

Традиційними формами методичної роботи з учителями були засідання і творче звітування методичних об’єднань, семінари–практикуми, майстер-класи.

У рамках «Предметних тижднів» були проведені предметні дні початкової школи; образотворчого мистецтва; історіії, правознавства; фізичної культури; математики, фізики та інформатики; української мови та літератури; російської мови та зарубіжної літератури; іноземної мови; біології, хімії, географії, природознавства, основ здоров’я, у яких взяла участь велика кількість учнів. У рамках проведення предметних днів було організовано виставки тематичних газет, презентації для учнів різних класів, свята, лекції тощо. 

Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами,  завдання якої – надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів. У 2017/2018 навчальному році у закладі працювало 2 молодих спеціалісти:  української мови та літератури (Пірожкова О.О.), практичний психолог (Блашкунова О.Б.). Ці вчителі працювали  під наставництвом досвідчених педагогів. Разом із вчителями-наставниками було розроблено спільні плани роботи, за якими працювали молоді спеціалісти. Адміністрація школи  відвідувала уроки та позакласні заходи малодосвідчених педагогів, надавала методичну допомогу у підготовці до уроків, під час аналізу яких молодим спеціалістам   були надані рекомендації щодо підвищення свого методичного та фахового рівня. Але молоді вчителі не завжди брали активну участь у колективних формах методичної роботи школи.

Інноваційна робота

Створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога учителям.

Протягом останніх років школа ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проектів, про що свідчать достатні результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження. Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводиться консультаційна робота в межах ШМО та на рівні всієї школи. Заклад впроваджує модель школи сприяння здоров’ю, суть якої полягає у формуванні й розвитку у всіх суб'єктів навчально-виховного процесу культури здоров'я як цілісної категорії, формуванні необхідних знань, вмінь і навичок здорового способу життя; підвищенні рівня фізичного та психічного здоров’я учнів; розвитку висококультурної, інтелектуально розвиненої, фізично здорової особистості та створення у навчальному закладі умов, що її формують.

Робота з обдарованими дітьми

З метою реалізації Державної програми роботи з обдарованою молоддю адміністрацією та педагогічним колективом школи у 2017/2018 навчальному році були здійснені такі заходи:

  • поновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;
  • поновлена наукова-методична база з питань роботи з обдарованими дітьми;
  • проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
  • організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному та  обласному етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;
  • організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;
  • організована робота гуртків за бажанням учнів;
  • забезпечене інформування про всі досягнення учнів школи.

Робота колективу школи, яка проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді і створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності, має свої позитивні результати. Як відомо, дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації є різноманітні інтелектуальні змагання: Всеукраїнські олімпіади, турніри, Інтернет-олімпіади, інтерактивні конкурси.

Аналізуючи роботу ШМО під час організації і проведення шкільного та районного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів слід відзначити, що в даному напрямку вчителі працюють несистематично й неактивно.

Дані про досягення учнів у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів наведені нижче в таблиці:

2017/2018 навчальний рік

з/п

Навчальний предмет

П.І. переможців

Клас

Місце

П.І.Б. вчителя, який підготував переможців

Російська мова та література

Правознавство

Історія

Самардак Тетяна

10

IІІ

І

ІІ

Міхєєва Н.Ю.

Великохацька О.М.

Великохацька О.М

Фізика

Баранова Анна

10

Бондаренко СВ.

Фізика

Норова Ольга

11

II

Бондаренко С.В.

Правознавство

Пєшкова Валентина

9

Великохацька О.М.

Історія

Пєшкова Валентина

9

ІІІ

Великохацька О.М.

  Найкращі результати учні показали з історії та правознавства (вчитель Великохацька О.М.),  фізики (вчитель Бондаренко С.В.). За результатами  II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні школи посіли 7 призових місць. Кількість призових місць у районному етапі у 2017/2018 навчальному році зросла у порівнянні з 2016/2017 навчальним роком.

 Немає призових місць  з географії, математики, хімії, української мови та літератури, інформаційних технологій, біології.                                                                                                                               

Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні 3 роки, можна зробити висновок, що вчителі  правознавства та історії,  фізики, української мови та російської мови більш професійно та відповідально підійшли до цієї роботи. Вчителі інших предметів практично не проводять відповідної роботи.

Учениці 10 класу Самардак Тетяна та Баранова Анна стали переможницями районного та обласного етапів 17 Всекраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації «Історія України і державотворення» (вчитель Великохацька О.М.).                    

За результатами  ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів призових місць немає.

Учні школи брали активну участь у різноманітних інтерактивних  конкурсах «Колосок»,  «Соняшник», з зарубіжної літератури «Sanflauer», що стали традиційними.У 2017/2018 навчальному році вдруге взяли участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах «Олімпус» осіння та весняна сесії, де показали непогані результати. Також у 2017-2018 навчальному році учні школи брали активну участь у конкурсах «Кенгуру» та «Левеня»,Інтернет-олімпіаді «На урок» з математики. Відповідальними за організацію цих конкурсів в школі були Міхєєва Н.Ю., Норова В.М., Пірожкова О.О., Лошадкіна А.В.  

Таким чином, аналіз досягнень дає змогу визначити, що у 2017/2018 навчальному році була проведена більш різноманітна та результативна робота порівняно з попереднім навчальним роком щодо виявлення творчих здібностей та розвитку обдарованості учнів. Більшість учнів стали учасниками районних, обласних, всеукраїнських олімпіад,  конкурсів, змагань тощо. Але результати, яких досягли учні, недостатньо високі. Це свідчать про несистематичну  роботу педагогічного колективу щодо реалізації програми «Обдарована молодь». Не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу по підготовці учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах тощо.

Робота з реалізації мовного законодавства

Одним з неодмінних і важливих складників культури особистості є її мовна культура, що якнайліпше засвідчує рівень освіченості, моральності та інтелекту людини.

У школі навчання  українською мовою.

Учні школи беруть активну участь у мовно-літературних конкурсах різних рівнів:

  • шкільний і районний етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика;

          Баранова Анна, учениця 10 класу – IIІ місце;

          Кулакова Влада, учениця 3 класу – ІІІ місце

  • міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (районний етап):
  • Пархомович Дарія, учениця 8 класу – ІІІ місце;

Керівники - вч. укр. мови та л-ри Великохацька О.М. та Пірожкова О.О.

 3 клас – Уманська Н.І.

Фізкультурно-оздоровча і спортивно-масова робота

Одним із пріоритетних напрямків роботи навчального закладу є створення умов для збереження фізичного здоров'я учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Щорічно за підсумками медичного огляду, що проводиться у навчальному закладі на початку поточного навчального року, здійснюється розподіл учнів на медичні групи.

Упродовж навчального року учні школи брали участь у змаганнях різного рівня:

  • спортивне свято «Мама, тато, я – спортивна сім’я»;
  • загальношкільні Дні здоров’я;
  • районні змагання з футболу;  
  • шкільні  змагання з комбінованої естафети" Веселі старти" серед учнів 1-4-х класів;
  • районні змагання з футзалу (ІІ місце).

Але на базі школи не працюють секції спортивного спрямування.

Контроль за станом викладання фізичної культури здійснюється щорічно відповідно до плану роботи навчального закладу на поточний навчальний рік.

У навчальному закладі проводиться робота щодо залучення батьків до культурно-масової роботи. Упродовж 2017/2018 навчального року батьки учнів брали участь у таких заходах, як: «День здоров‘я», «Тато, мама, я – спортивна сім‘я»,  туристичні подорожі та екскурсії тощо.

У навчальному закладі постійно здійснюються заходи щодо підтримки існуючої матеріально-спортивної бази у належному стані.  

Організація роботи з предмета «Захист Вітчизни» та військово–патріотичного виховання

Викладання предмета ― Захист Вітчизни та військово-патріотичне виховання у навчальному закладі у 2017/2018 навчальному році були організовані відповідно до ст. 9 Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу», Указу Президента України «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження положень про допризовну підготовку і підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», наказів Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах»,  листів Міністерства освіти і науки України  від 19.08.2014 № 1/9-419  «Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах» та «Про вивчення базових дисциплін  у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 27.08.2010 № 834, зі змінами, що внесені наказом Міністерства освіти і науки від 29.05.2014 № 657,  діючої Програми  предмета «Захист Вітчизни».

Предмет Захист Вітчизни у 2017/2018 навчальному році викладався         у 10 та 11 класах за навчальною програмою ― Захист Вітчизни (авт. Мелецький В.М., Бахтін А.М., Добровольський В.В. та інші, видавництво «Ранок» - 2010, Харків), в обсязі 1,5 години на тиждень.

Таким чином, предмет «Захист Вітчизни» по 1,5 години на тиждень вивчали учні 10 класу (2 юнаків, 4 дівчат)  та 11 класу (1 юнак, 4 дівчат).

У травні 2017 року учні брали участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура» І (районний) етап.За результатами конкурсу «Відун» зайняли ІІ місце.

           У навчальному закладі були розроблені та реалізовані плани заходів до відзначення річниці Дня Перемоги, до Дня визволення України від фашистських загарбників, до Дня захисника Вітчизни:

  • конкурс малюнків;
  • зустрічі з волонтерами, учасниками АТО;
  • майстер-класи за участю дітей та батьків з виготовлення сувенірів для бійців Української армії.

Також учні брали участь в урочистому покладанні квітів до  пам’ятників, в шкільній бібліотеці були організовані виставки літератури, проводилися акції відповідної спрямованості, тематичні екскурсії до сільського музею,  тематичні виставки тощо.

Робота з профілактики правопору-шень та інших негативних проявів в учнівському середовищі

Профілактична робота з попередження правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності проводиться відповідно до річного плану роботи навчального закладу, планів спільних дій навчального закладу із службою у справах дітей Станично-Луганського  району.

Основна мета роботи школи в цьому напрямку – координація зусиль педагогічного колективу запобіганню правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам; охорона прав дитини.

Індивідуальна робота з учнями та їх батьками  проводиться систематично (класні години, батьківські збори) з метою профілактики правопорушень та виконання Закону України «Про загальну середню освіту».

У школі ведеться робота з ранньої профілактики правовопорушень серед учнів: робота в районі школи (рейд «Урок»).

Упродовж 2017/2018 навчального року постійно здійснювався контроль за відвідуванням учнями уроків, в журналі відвідування учнями занять кожний навчальний день чергові відмічали відсутніх на уроках, класний керівник вияснював причину відсутності, на батьківських зборах проводилася роз’яснювальна робота щодо недопустимісті пропусків занять без поважної причини.

У бібліотеці школи в наявності література правової та правоосвітницької тематики.

Завдяки систематичній та злагодженій роботі педагогічного колективу, адміністрації школи, соціальних служб на кінець 2017/2018 навчального року жоден учень школи не перебував на  внутрішньошкільному обліку, на обліку в ССД.

Безпека життєдіяльності та запобігання усім видам дитячого травматизму

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж  2017/2018 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України  «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул»,  «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах».

З метою забезпечення реалізації державної політики щодо збереження життя та здоров‘я дітей по навчальному закладу було видано накази з питань запобігання усім видам дитячого травматизму, а саме: «Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам з учнями у 2017/2018 навчальному році», «Про роботу з профілактики дорожньо-транспортного травматизму у 2017/2018 навчальному році», «Про посилення заходів з безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та призначення чергування у 2017/2018 навчальному році», «Про запобігання всім видам дитячого травматизму під час проведення Новорічних, Різдвяних свят і зимових шкільних канікул 2017/2018 навчального року», «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час весняних канікул 2017/2018 навчального року»,«Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів та вихованців школи під час навчальних екскурсій, державної підсумкової атестації, навчальної практики та канікул у літній період 2018 року».

У 2017/2018 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, ради школи, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В класних кімнатах оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На першому та другому поверхах розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально–виховного процесу в школі у 2017/2018 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах 1-11-х класів  відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Упродовж 2017/2018 навчального року нещасних випадків з учнями школи не сталося.

У 2018/2019 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

Охорона здоровя

Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі здійснюється медичним працівником.

У школі здійснюється контроль за дотриманням правил особистої гігієни дітьми і персоналом в шкільній їдальні, за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них, якістю приготування страв, організацією питного режиму водою гарантованої якості.

     Адміністрація та працівники школи забезпечують безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я, формують гігієнічні вміння та навички здорового способу життя учнів.

     У школи проводиться організаційна та практична робота щодо виконання вимог санітарного законодавства:

  • дотримується нормативна наповнюваність  класів;
  • забезпечено освітленість приміщень відповідно до гігієнічних нормативів: природне – падає на робочі місця ліворуч, штучне - забезпечується за допомогою ламп;
  • відстані від стін та між рядами парт та столів відповідають ДСанПіН 5.5.2.008-01;
  • обов’язковим є дотримання повітряно-теплового режиму;
  • старі дерев’яні вікна у класних кімнатах замінені на металопластикові, що сприяє підтриманню відповідного температурного режиму ;
  • не допускається перебування у класах хворих дітей;
  • забезпечується дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни;
  • вживаються заходи щодо забезпечення дітей гарячим харчуванням, забезпечується виконання норм харчування;
  • проводиться щоденне вологе прибирання приміщень із використанням миючих та дезінфекційних засобів;
  • приміщення та території використовуються тільки за призначенням;
  • організована робота щодо профілактики різних видів захворювань.

Адміністрація школи забезпечує здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів, відповідно до положень спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах».

Основними формами медико-педагогічного контролю в школі є:
 - медико-педагогічні спостереження під час уроків з фізичного виховання, динамічної перерви, змагань та інших форм фізичного виховання;
 - диспансерний облік учнів, які за станом здоров'я займаються в 

підготовчій та спеціальній групах;
 - оцінка санітарно-гігієнічного стану місць проведення уроків та інших форм фізичного виховання;
 - медико-педагогічні консультації з питань фізичного виховання;
 - медичний супровід змагань;
 - профілактика шкільного, в тому числі спортивного, травматизму;
 - санітарно-просвітницька робота.

За результатами медико-педагогічного спостереження у разі необхідності проводиться корекція планування процесу фізичного виховання та дозування фізичних навантажень учнів.

Цивільний захист та охорона праці

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2017/2018 навчальному році в основному виконані. У навчальному  закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2017-2018 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів (вихованців) та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів ―Основи здоров‘я у 1-9-х класах; предмета ― Захист Вітчизни (відповідно до розділів ―Основи цивільного захисту та ― Основи медико-санітарної підготовки) у 10-11-х класах.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у школі Дня цивільного захисту.

Охоплення учнів гарячим харчуванням

Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей була робота з організації їхнього харчування.  

На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» 42 учня школи були забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок коштів, виділених з районного бюджету.

У школі для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОіН України.

Всього гаряче харчування отримували 72 учня.

З учнями та їхніми батьками постійно ведеться роз'яснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у школі, що покращить стан здоров‘я учнів та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

В шкільній їдальні працювала комісія громадського контролю за якістю харчування в складі заступника директора з НВР Міхєєвої Н.Ю.,члена батьківського комітету школи Вакуленкової О.М, учителя 3 класу Уманської Н.І.

З метою покращення умов для організації харчування учнів за залучені позабюджетні кошти упродовж 2017/2018 навчального року  у харчоблоці проведений поточний ремонт.

Робота щодо організації оздоровлення учнів

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 № 121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення», з метою належної підготовки проведення літньої оздоровчої кампанії навчальним закладом упродовж 2018 року проведена робота щодо організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей, вжито відповідних заходів щодо створення умов для повноцінного організованого відпочинку та зайнятості дітей.

Влітку 2018 року на базі школи працювава  пришкільний майданчик „Сонечко”, в якому  було оздоровлено 30 учнів, з них 2 дітей пільгового контингенту ( 1 – дитина-інвалід, 1 – учасника АТО).

Робота майданчика була спрямована на забезпечення змістовного дозвілля дітей та збереження їхнього здоров‘я. Закладом відпочинку проводилася робота щодо створення необхідних умов для безпечного перебування дітей.

У закладі було складено та затверджено план роботи на відпочинковий період. Упродовж роботи табору щоденно проводилася ранкова гімнастика, спортивні заходи Щоденно діти мали можливість вирушати на різноманітні екскурсії та культпоходи, робились  фотозвіти про проведені заходи.

Також упрдовж 2017/2018 навчального року діти мали можливість оздоровитися у дитячих таборах України: «Лісова пісня» - 4 учня, «Перлина Донеччини» - 8 учнів.

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Відповідно до соціального паспорту на кінець року у школі навчалися:

  • дітей, позбавлених батьківського піклування –0
  • дітей з багатодітних родин – 25
  • дітей з малозабезпечених родин – 0
  • дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 1
  • дітей-інвалідів – 2
  • діти напівсироти - 0

У школі систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року вчителями   двічі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей з пільгових категорій у вересні  та січні, складено акти обстеження. 

Влітку 2018 року дітям пільгових категорій (2 особи: 1- дитина-інвалід, 1- дитина учасника АТО) було організовано оздоровлення  на базі школи.

Співпраця з батьками

З кожним роком в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Батьки стають активними учасниками навчально-виховного процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі навчальних закладів;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

На батьківських зборах розглядалися  питання:

- попередження дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- організація правової та правоосвітньої роботи;

- вплив сім’ї на середовище дитини;

- організація навчального року, проведення ДПА, ЗНО;

- літнє оздоровлення;

- проведення ремонтних робіт у заладі протягом року та в літній період.

Співпраці з батьками в школі приділяється велика увага, вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята.

Психологіч-ний супровід навчально-виховного процесу

Психологічний супровід ведеться відповідно Закону України «Про освіту», нової редакції  «Положення про психологічну службу системи освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, «Плану заходів щодо розвитку психологічної служби на період до 2018 року листа МОНУ «Про забезпечення фахівцями та пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти у 2017/2018 навчальному році”, наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів», наказу Міністерства освіти і науки «Про планування діяльності, ведення документації соціальних педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами»,  етичного кодексу психолога, чинного законодавства.

Провідним напрямком роботи практичного психолога була діагностична робота з учнями всіх ланок школи. Особлива увага приділена діагностиці та моніторингу розвитку пізнавальних процесів учнів початкової школи. На першому етапі проведена діагностика рівня готовності учнів 1 класу до навчання, рівень їх адаптації до школи,  а також рівень сформованості пам’яті, уваги та мислення. Рівень розвитку пізнавальних процесів діагностується в кожному класі початкового ступіня. Це дозволяє робити поступовий аналіз розвитку кожної дитини на кожному щаблі навчання та надавати рекомендації вчителям щодо вибору адекватних методів та методик навчання.

     В січні 2018 року було проведене обстеження адаптованості першокласників до школи. Учні, які потребували корекції та розвитку, пройшли заняття з психологом

В березні-квітні 2017/2018 навчального року було проведене обстеження сформованості пізнавальних процесів учнів 2—4-х класів За результатами видно, що процес формування пізнавальних процесів просувається в межах вікової норми, більшість дітей покращили свої показники у порівнянні з минулим роком, однак, є діти, результати яких майже не змінились.

Аналіз результатів учнів 4-х класів показав, що більшість дітей готові до переходу в середню ланку школи, середній рівень розвитку пізнавальних процесів (пам’яті, уваги, мислення) в паралелі відповідає верхній межі нормативного діапазону.

В жовтні-листопаді 2017 року було проведене обстеження учнів 5 класу щодо адаптації до умов навчання в середній школі за комплексом методик.

Практичний психолог виступила з доповідями на педрадах: «Психологічні особливості обдарованих учнів» ,  «Адаптація до навчання як профілактика шкільних неврозів».

Упродовж навчального року практичний психолог виступала на батьківських зборах класів за темами: «Психологічні особливості готовності першокласників-шестирічок до навчання в школі»,  «Особливості адаптації учнів до навчання (за результатами обстеження)», «Рівень розвитку пізнавальних процесів в 1-му класі», «Адаптація учнів 5-го класу до умов навчання в середній школі»,  «Взаємодія батьків та дитини в процесі начання».

 Продовжувалась робота з учнями, які потребують поглибленої уваги психолога, а саме з учнями пільгових категорій, ускладненої поведінки, з особливостями розвитку, з обдарованими. За результатами діагностики для таких учнів складено програми роботи та проводились корекційно-розвивальні заняття, бесіди, консультації.

Практичний психолог регулярно проводила консультації для учнів, батьків та вчителів. Найбільш важливими для учнів були теми вибору професії, налагодження стосунків з друзями, батьками та вчителями, подолання особистісних проблем. Найбільш важливими для батьків були теми стосунків з дітьми в сім’ї, особливості розумового та психофізічного розвитку, спілкування з однолітками. Найбільш важливими темами для вчителів були особливості розвитку та спілкування  з важкими учнями, створення розивального середовища на уроці, психологічний клімат в класі.

Результати навчальної діяльності учнів школи

У минулому навчальному році:

- до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х, 10 класів;

- випущено із школи ІІІ ступеня – 5 учнів;

- показали результати високого рівня  9  учнів;

Кількість учнів, які засвоїли навчальні програми на високому і достатньому рівнях у 2017/2018 навчальному році дорівнює 23,1%, це нижче на 6,1 процент ніж у 2016/2017 навчальному році,але зросла кількість учнів з низьким рівнем знань – 15,4%, це вишче на 4,3 проценти порівняно з минулим навчальним роком.

Робота з проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Упродовж начального року проводилась робота по інформуванню випускників про організаційні засади та особливості проведення ЗНО у 2018 році. Систематично розміщувалась оперативна інформація для майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Оформлений куточок з питань організації та проведення ЗНО. З метою детального ознайомлення випускників та їх батьків з особливостями ЗНО були проведені батьківські збори. Випускники пройшли пробне ЗНО з української мови та літератури.

Обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО здали 5 випускників.Усі випускники склали ЗНО відповідно свого навчального рівня.

Наступність

у навчанні

Проблемі наступності у навчанні  також була приділена увага:

- проведені спільні засідання ШМО вчителів початкової школи та ШМО вчителів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного напряму;

- наради при директорі;

- мала педрада з питань адаптації першокласників, п’ятикласників та узгодження єдиних вимог вчителів середньої та початкової школи до оцінювання навчальних досягнень учнів у 4-х та 5-х класах;

- індивідуальні психологічні консультації з батьками першокласників та п’ятикласників.

Робота в цьому напрямку була проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись учням 1-х та 5-х класів.

Аналіз стану викладання навчальних предметів

У 2017/2018 навчальному році складовими системи внутрішньошкільного контролю були:

1. Контроль за рівнем засвоєння навчальних програм згідно графіку.

2. Контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, виховання і розвитку здібностей учнів в процесі навчання.

3. Контроль за веденням документації класних журналів, особових справ, щоденників учнів, календарно-тематичних і виховних планів.

4. Контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

Контроль за якістю викладання предметів здійснювався декількома шляхами:

1. Персональний контроль (бесіди, анкетування), відвідування уроків вчителів школи, згідно річного плану роботи школи. Адміністрацією вивчалася система роботи вчителів, які проходили атестацію у 2017/2018 навчальному році

2. Тематичний контроль. В ході перевірки вивчався рівень знань і умінь учнів на уроках з предметів: українська мова (5-8-мі класи), фізична культура (8-9 класи), «Захист Вітчизни».

3. Класно-узагальнюючий контроль. З метою перевірки організації і підготовки учнів до засвоєння навчального матеріалу, виявлення потенційних можливостей колективу у вересні-листопаді 2017 року вивчались колективи   1, 5 класів.  За результатами проведено малі педагогічні ради.

Упродовж навчального року адміністрацією школи вивчався стан викладання предмета:

  • школа ІІ-ІІІ ступенів: математика та хімія.  

Адміністрацією школи були відвідані уроки та позакласні заходи, перевірена наявність дидактичного матеріалу, проведені зрізи знань, перевірено навчальну документацію. За результатами перевірки були зроблені висновки, надані рекомендації вчителю-предметнику щодо удосконалення своєї педагогічної діяльності.

Загальний аналіз стану викладання цих дисциплін свідчить, що у вчителів, що викладають перевірені предмети, є вмотивована потреба щодо удосконалення навчально-виховного процесу, застосування нових педагогічних технологій, підвищення результативності навчання.

Інформатиза-ція НВП

Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти у 2017/2018 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу.

У своїй діяльності комп’ютер використовують директор, діловод, заступник директора, практичний психолог, педагог-організатор. Реалізується повний комплекс задач. Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами. Ведеться база даних у програмному комплексі ІСУО.

Що стосується безпосередньо навчально-виховного процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні не в повному обсязі задовольняє потреби НВП. В школі функціонує  комп’ютерний клас, але тільки один комп’ютер  підключено до Всесвітньої мережі Інтернет.

Процес впровадження ІКТ-технологій у навчально-виховний процес в цьому навчальному році значно активізувався. Більшість вчителів упродовж року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій через відвідування уроків більш досвідчених колег. При підготовці та проведенні уроків, групових занять, підготовці учнів до різноманітних конкурсів педагоги використовували мережу Інтернет, власні презентації.  При вивченні окремих тем учні отримували домашні завдання, при виконанні яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних тижнів, конкурсів.Але більшість позакласних заходів проводилися без використання комп’ютерних презентацій.

Значна увага приділяється використанню на уроках програмних засобів навчання. Педагогічні програмні засоби допомагають створити активне кероване комунікативне середовище, в якому здійснюється навчання. Використання електронних засобів навчання дає вчителю необмежену творчу діяльність, учитель може раціональніше використовувати навчальний час, індивідуалізувати навчання та скоротити види роботи, що стомлюють учня.

Упродовж 2017/2018 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації   в закладі освіти:

  • введено в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;
  • проводится робота з підтримання матеріальної бази та навчально-методичного забезпечення кабінету інформатики у відповідність до нормативів, вимог та державних стандартів;
  • загальношкільні виховні заходи проводяться із використанням комп’ютерної техніки.

Матеріально-технічне забезпечення НВП

Протягом останніх років приділяється багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини, батьків та учнів приміщення та територія школи підтримується в належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Своєчасно проводяться поточні ремонти. 

Батьківськими комітетами класів проведено косметичні ремонти навчальних кабінетів.

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік

Питання, що були розв’язані

Питання, що залишились до подальшого розв’язання

Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

  • навчально-виховний процес має тенденцію до розвитку;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення його ефективності;
  • у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
  • школа підтримує свій позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
  • значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);
  • методична робота сприяє модернізації змісту навчально-виховного процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів;
  • недостатній рівень навичок самоаналізу вчителів та самоконтролю учнів.

Завдання на 2018/2019 навчальний рік

Вважаючи, що наш навчальний заклад знаходиться на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, тому для нашого закладу є актуальними низка питань.

Пріоритетними напрямками розвитку освіти школи на 2018/2019 навчальний рік є:

  • забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави;
  • діяльність педагогічного колективу школи  щодо реалізації методичної теми району;
  • забезпечення спрямованості навчально-виховного процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти шляхом застосування особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів;
  • реалізація принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти, стандартів Нової української школи;
  • впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні;
  • дотримання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів за рахунок чіткого використання Критеріїв оцінювання навчальних досягнень;
  • посилення здоров’язбережного аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання здоров’язберігаючих технологій;
  • сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;
  • підвищення  рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;
  • активізація роботи щодо охоплення дітей позашкільною освітою з урахуванням особливих потреб учнів пільгових категорій та підлітків девіантної поведінки;
  • формування у дітей та молоді національної ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, особистої відповідальності за долю держави та рідного міста;
  • посилення контролю за викладанням предмета «Захист Вітчизни», сприяння формуванню знань старшокласників про задачі Збройних сил України, цивільного захисту, медико-санітарної підготовки;
  • соціальний захист дітей та створення оптимальних умов для навчання обдарованої молоді;
  • сприяння життєвому  і професійному самовизначенню учнів через впровадження різних форм  організації профорієнтаційної роботи;
  • стимулювання соціальної активності учнів, їхньої участі в роботі органів учнівського самоврядування, дитячих громадських організацій;
  • посилення контролю за проведенням роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячому травматизму серед учнівської молоді;
  • оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;
  • забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;
  • психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;
  • оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;
  • психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості;
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладу.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.