Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Комп'ютерні ігри: користь і шкода для дитини

Дата: 12 березня 2018 о 20:17
305 переглядів

У розумних межах комп'ютерні ігри можуть бути корисними для навчання й розвитку дитини

Багато батьків вважає, що комп'ютерні ігри не є корисними для дітей або навіть шкодять їм. Однак у наш час комп'ютерні ігри користуються в дітей більшою популярністю, ніж будь-коли раніше. Згідно зі статистикою, у 90 % сімей діти грають у комп'ютерні ігри. З огляду на таку їх поширеність, батьки не в змозі просто заборонити дитині грати в ці ігри. Тому потрібно з’ясувати користь і шкоду комп'ютерних ігор для дитини, а також кількість часу, що його вона може приділяти цьому заняттю, не шкодячи собі.

Психологи провели дослідження за участю понад 3 000 дітей віком 8–11 років, щоб встановити вплив на них комп'ютерних ігор.

Дослідження включало два етапи:

  • батьки відповідали на питання про те, як часто і як довго їхні діти грають у комп'ютерні ігри (на цьому етапі дітям було 8–9 років);
  • через два роки після закінчення першого етапу вчителі відповідали на питання про емоційний розвиток дітей та їх успішність у школі (на цьому етапі дітям було 10–11 років).

Скільки часу діти витрачають на комп'ютерні ігри?

Час, що його діти – учасники дослідження – проводили за комп'ютерними іграми, суттєво відрізнявся.

Більшість дітей (52 %) на початку дослідження грала в комп'ютерні ігри не більше від 4-х годин на тиждень. Однак уже до кінця першого року дослідження 24 % всіх дітей грали понад 7 годин на тиждень.

Який час для ігор є оптимальним?

Дослідники дійшли таких висновків: помірне використання комп'ютерних ігор (2–4 години на тиждень) позитивно позначається на успішності дітей, якщо вдома в дитини є всі умови для навчання, а батьки встановлюють для неї чіткі правила стосовно

навчання та вільного часу.

Водночас якщо дитина проводить за іграми більше ніж 7 годин на тиждень, це негативно впливає на її соціальний та емоційний розвиток.

Коли батьки стверджували, що їхні діти витрачають на комп'ютерні ігри 2–4 години на тиждень, учителі відзначали в цих дітей здібності до вивчення математики й високий рівень грамотності.

У той же час учителі спостерігали в дітей, котрі приділяють комп’ютерним іграм більше ніж 1 годину на день, низьку концентрацію уваги, слабку здатність зосереджуватися на поставлених завданнях і утруднений емоційний розвиток.

Таким чином, якщо дитина відводить на комп'ютерні ігри помірну кількість часу, це не заважає її успішності й емоційному розвитку.

У які ігри краще грати дитині?

Імовірно, зв'язок між комп'ютерними іграми й розвитком дитини полягає не тільки в тому, скільки часу вона гратиметься. Багато що залежить від якості ігор, у які вона грає, а також від сімейної атмосфери.

Стратегічні ігри та ігри-конструктори розвивають у дитини навички співпраці з іншими людьми, творчі здібності та навички вирішення завдань. Найбільш популярним прикладом таких ігор є «Майнкрафт».

У комп'ютерних іграх за участю декількох гравців важлива соціальна взаємодія. Тому батькам необхідно привертати увагу дитини до цієї складової ігор і говорити з нею про те, як взаємодія з людьми може відбуватися в повсякденному житті.

Згідно з твердженнями дослідників, коли дитина грає в комп'ютерні ігри разом з іншими дітьми або батьками, вона змушена погоджувати з ними свої дії. Таким чином, дитина розвиває мовні й соціальні навички.

У розглянутому дослідженні вчені брали до уваги тільки тривалість часу, що його діти приділяли комп'ютерним іграм. При цьому немає даних, у які саме ігри вони грали й на яких пристроях (комп'ютерах, планшетах, ігрових приставках тощо). Така додаткова інформація могла б наблизити нас до відповіді на запитання, які комп'ютерні ігри є для дитини найбільш корисними, як вони можуть впливати на успішність дитини та її благополуччя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.