Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Робота з батьками. Психолог радить

Дата: 11 лютого 2022 о 09:53, Оновлено 11 лютого 2022 о 09:59

Презентація "Сварки при дитині - наслідки"

Добрі мультики для дітей.

https://barnews.city/read/plani/69208/dobri-multfilmi-dlya-ditej-ta-doroslih-dlya-pereglyadu-pid-chas-karantinu?fbclid=IwAR0XOMb-MGpr3RjIKmRUfu9WgoXNvVn0k_lXyG_ijzVTyfxKPjRT6FXIvo4

Психологи попереджують: наслідки від смартфонов в руках  дітей набагато гірше, ніж ви думаете

Сьогодні все більше батьків задумуються про шкоду та користь гаджетів для дітей, тому що технічні пристрої стають все більш доступними. Навіть в тих сімях, де дохід невеликий, кожна дитина має свій телефон з іграми.

Зображення

З одного боку, цифрові технології розширюють кругозір, обеспечують доступ до більшого обєму нової інформації, сприяюють коммунікації. Але з іншої сторони, вони все частіше висмикують з реального світу, приводять до залежності, подібно наркотичної. Навіть зявились термини «електронний кокаїн», «цифровий героїн».

Зображення

Особливо лякаюча  ситуация складається у випадках, коли діти занурюються в ігры з жорстокими сюжетами.

Негативна дія цифрових гаджетів посилюється в залежності овід кількості часу, проведенного дітьми перед екраном. Дослідження показали, що діти у віці від 8 до 18 років в средньому проводят 7,5 часов в сутки, занурившись в гаджети .

Зображення

І якщо дошкільники знаходяться на свіжому повітрі хоч би 1,5 години, то після 7 років їх уже складно відправити на вулицю для рухливих ігор. Вони віддають перевагу, щоб залишитися вдома перед компютерами або смартфонами.

До чого можуть привести подібні негативні тенденції? Психологи називають конкретні наслідки  для дітей:

  • відсутність постійного контакту з батьками у дітей до пяти років може привести до дефіциту уваги, когнітивним затримкам та порушеням в навчанні;
  • затримка розмовних навиків;
  • обмеженність в рухах і відсутність ігрової активності на свіжому повітрі уповільнюють не тільки фізичний розвиток, але і функціонування мозку;
  • виникають проблеми з повноцінним сном;
  • снижуєтся успішність в школі;
  • зростає жостокість і агресивність;
  • частіше проявляються психологічні проблеми (дитяча депресія, тривога, проблемна поведінка);
  • при спробах забрати гаджети проявляється істеричність.

Зображення

Якщо  ви відиітили хоча б один пункт з приведенх вище, то це привід задуматися, наскільки ваша дитина залежить від гаджетів, і приймати міри. Ви не зможете зупинити технічний прогрес, але вибрати найбільш прийнятний варіант доступу до цифрових носіїв — ваш обовязок як батьків, відповідальних за життя та здоровя дітей.

Зображення

Злість, радість чи тривога: презентуємо розробку «Вивчаємо емоції»

Паперова розробка для глибокого розуміння емоційного спектру людини.

Будь-яке явище у житті людина сприймає через емоції. Так вона вчиться розуміти світ і саму себе. Але маленькій людині, яка лише з’являється на світ, увесь спектр емоцій не знайомий. У процесі дорослішання дитина починає розуміти, що таке злість, радість чи здивування. 

Пропонуємо вам разом із школярами зануритись у власні відчуття! Команда «Всеосвіти» створила нову й корисну розробку «Вивчаємо емоції», яка складається з 13 шаблонів для вирізання і конструювання облич з емоціями. 

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/vivcaemo-emocii-222286.html

Ідеї використання розробки: 

  1. Виріжте всі деталі розробки і покладіть перед собою.
  2. Подумайте, яку емоцію ви хотіли б зобразити (оберіть обличчя хлопчика чи дівчинки).
  3. Додайте частини обличчя, які ілюструють різні емоції та оберіть аксесуари.
  4. Ця розробка допоможе вчителю або батькам зрозуміти, що відчуває дитина цієї миті: ви можете пограти в гру наодинці з дитиною або всім класом. Попрохайте дитину (дітей) показати емоції, які їм відомі і пояснити, чим вони відрізняються один від одного, і як вони можуть покращити собі настрій чи подолати агресію. 

Рефлексія 

  1. Після ознайомлення з усіма спектрами емоцій, поговоріть з дітьми, що вони нового дізналися про себе, які з емоцій для них є незрозумілі. 
  2. Присвятіть частину часу на обговорення негативних емоцій: чому люди відчувають гнів, сум, тривогу чи збентеженість. Що дітям потрібно, аби підняти настрій? Як навчитись пробачати одне одного? 
  3. Запитання для рефлексії:

► Я дізнався/сь… 

► Я зрозумів/ла…

► Мені сподобалось…

► Мені не сподобалось…

► Я навчився/сь…. 

► Мене зацікавило… 

► Я відчув/ла труднощі… 

Робота з напруженнями та загостреннями вдома в сім’ях під час кризи коронавірусу.

- Що ми можемо зробити, якщо дитина, дочка або син все частіше стають агресивними, люто реагують, часто б’ються або психічно вдаряють по матері?

- Що робити, якщо виникає все більше розчарування і в кожного з членів родини поступово «їде дах».

Саме ці питання ми розглянемо.

Уряди у всьому світі ввели надзвичайні стани у своїх країнах- пандемія коронавірусу

(Covid-19 або SARSCov-2) є цьому причиною. Страх полягає в тому, що можна також заразитися, захворіти і навіть померти. Кожна інформація на цю тему б’є по нашій психіці та душі, викликає дифузний, тривалий страх, якого раніше не було. Ми до цього не готові! Люди отримують страх, вичікують, стають тихими і слідкують за тим, що ми мусимо робити або чого робити не можна.

Школи зачинено, всі мають домашні завдання, потрібно влаштовувати школу вдома „homeschooling“ , як це нам диктують з сучасних медіа-джерел.

Власна оселя є для людей місцем вільного часу, відпочинку, спокою, сну, заспокоєння, спільного прийняття їжі, місцем, де говорять про різні дрібниці та граються в кімнатах. Ми йдемо і приходимо і все має свій порядок.

З іншої сторони, школа є місцем для навчання, читання, писання, активностей під час уроків, спільних занять спортом і т.ін..

І от раптово нам з медіа оголошують, що навчання буде відбуватися вдома через «Корону» і завдання потрібно виконувати за допомогою комп’ютера та забрати додому шкільні речі.

Раптом оселя стає школою, де батьки самі стають вчителями, часто з застарілими педагогічними уявленнями, такими, як колись вчили їх , з дисципліною, погрозами покарань, якщо щось не буде виконуватися чітко.

Така динаміка обов’язково призведе до масивних перенавантажень кожної дитини.

Це підвищує соціальний рівень стресу в кожній сім’ї, чудове сімейне життя з кожним тижнем перетворюється на обтяження. Безпорадні батьки, які знаходяться під загрозою безробіття, перенапружені , страх та довготривала напруга загострюють ситуацію. З усіх сторін утворюється розчарування та лють, тому що особисті свободи, звична структура дня в один момент без попередження були зруйновані.

Життя стає раціональним, обмежується мінімумом. Зі сторони держави з’являються все нові заборони і вимоги. Хаос для багатьох з’являється у найстабільнішій системі життя: серед сім’ї та рідних.

Давайте поговоримо тут про наші можливості, про те, як саме ми можемо знову створити емоційну регуляцію в цей час. Методи та імпліцитне ставлення травмафокусу пропонують цінну допомогу.

Перший терапевтичний досвід показує, що дієва саморегуляція найефективніше відбувається, коли ми дорослі розповідаємо дітям історію про лютих чоловічків і щасливих чоловічків, і вона звучить так:

(Увага! Надані відповіді дитини та батьків- це тільки приклади з сесій з батьками і не мають бути запропонованими, але можуть виникнути у учасників

Питання до до дитини:

- Кожна людина має в собі лютого чоловічка та щасливого чоловічка. Коли ти сердишся, ти відчуваєш лютого чоловічка в собі (дивись картинку в кінці блогу). Лютого чоловічка найкраще можна заспокоїти , якщо ти його запитаєш, що йому от саме зараз потрібно, щоб заспокоїтись?

Відповідь дитини:

- Моя мама.

Розмова з дитиною:

- Це правильно, але якщо лютий чоловічок мами теж прокинувся і починає з тобою сваритися, тоді два лютих чоловічки починають боротися одне з одним і це триватиме так довго, поки обидва не заспокоються, чи не так?

Найкраще буде для заспокоєння, якщо ти свого власного лютого чоловічка запитаєш, що йому потрібно прям от зараз? Чого він хоче?»

Може бути пауза

Питання до до дитини:

- Що тоді скаже твій лютий чоловічок?

(дитина думає)

ВІдповідь дитини:

- Він хотів би піти у двір і голосно співати або скакати зі стрибалкою.

Питання до до дитини:

- Хотів би ти спробувати те, що потрібно твоєму лютому чоловічку?Можливо, ти б міг робити так зі своїми лютими чоловічками так довго, аж поки ти не відчуєш, що щасливий чоловічок знову є?

Питання до до дитини:

- Так, я хочу це робити

Шановні батьки, тепер подумайте, дайте собі відповідь :

- Те, що ваша дитина злиться, лютує, є в цей незвичний час зовсім не дивним. І звичайно, це вдаряє по вашим душевним кордонам. Ви тільки що чули, що кожна дитина має в середині лютого і щасливого чоловічків, які точно знають, що їх може заспокоїти. Якщо б ви самі окреслили ситуації, в яких ви почуваєтесь неспокійно, сумно, або вони вас виснажують, то що б вам було потрібно, щоб заспокоїти свого лютого чоловічка?

- Ви точно знаєте, як ви можете врегулювати себе знову. Як довго це триває зазвичай, щоб ви знову були задоволені і заспокоєні?
- І як ви думаєте, як довго триває зазвичай та ситуація, коли ви з своєю дитиною маєте суперечку?

- Вимаєте  розуміти – чи є це добре для вас, знати, що це точно буде тривати довше - боротьба вашого злого чоловічка з вашою дитиною, замість того, щоб кожен мав можливість потурбуватися про те, щоб знову заспокоїтись?

- Спробуєте це найближчим часом, саме тоді, коли всі напружені в такий екстремальний, ізольований час, як зараз?

- Намалюйте з дитиною дві комічні фігурки: лютий чоловічок і щасливий чоловічок. Ви можете це десь прилаштувати і кожного разу, коли комусь буде потрібно, то всі поруч будуть знати, той має в собі злість і хотів би заспокоїтись без перешкод може домалювати щасливому чоловічку якусь приємну деталь.

50 запитань, які батькам варто поставити своїм дітям для їхнього розвитку

Дослідження показали, що малі діти ставлять понад 300 запитань щодня.

Будьмо чесними: частину з них ми ігноруємо. Але дітей треба заохочувати ставити все більше запитань.

Коли ви відповідаєте на дитячі запитання, це допомагає зберігати їхній розум відкритим до нового.

Зображення

Важливо допомогти дітям усвідомити, що уява і бажання знати більше – це чудово.

Ми можемо досягти цього не лише відповідаючи на їхні запитання, але й ставлячи власні.

Тож, окрім класичного "Як пройшов твій день?", оберіть хоча б частину запитань із цього списку.

1. Про що ти мрієш?

2. Що робить тебе щасливим?

3. Які у тебе друзі?

4. Якщо б ти міг зробити що завгодно прямо зараз, що б ти зробив?

5. Чого ти чекаєш, коли прокидаєшся?

6. Ти коли-небудь думав про те, щоб перейменувати кольори своїх олівців?

7. Який персонаж змушує тебе найбільше сміятися?

8. Якби ти міг відкрити магазин, що б ти продавав?

9. Який звуть твого супергероя і які сили він має?

10. Уяви, що ти на пляжі. Що найперше ти зробиш?

11. Якби ти міг вирощувати будь-що на городі, що б це було?

12. Що допомагає тобі почуватися сміливим?

13. Коли ти відчуваєш, що тебе люблять?

14. Як ти показуєш людям, що тобі не все одно?

15. Як ти почуваєшся, коли я тебе обіймаю?

Зображення

16. Якби твої м'які іграшки-тваринки могли говорити, що б вони сказали?

17. Якби ти міг віддати 5000 гривень на благодійність, кому б ти їх віддав?

18. Як би виглядав твій будиночок на дереві? Опиши його ззовні і всередині

19. Що тобі подобається віддавати людям?

20. Ти багато сміявся чи радів сьогодні?

21. Якби ти міг написати книжку, про що вона була б?

22. Якби ти малював все, що приходить до твоєї голови, що б ти намалював просто зараз?

23. Якби ти був дизайнером одягу, як би цей одяг виглядав?

24. Як для тебе найкраще допомагати людям? Яким способом?

25. Уяви, що ти шеф-кухар. Розкажи про свій ресторан. Яку їжу у ньому готують?

26. Як ти думаєш, що тобі насниться сьогодні?

27. Через що ти відчуваєш вдячність?

28. Уяви, що ти можеш подорожувати куди завгодно. Куди б ти пішов/поїхав? Як би ти туди добирався?

Зображення

29. Яка музика тобі подобається?

30. Якби ти зробив печеру у лісі, що б у ній було всередині?

31. Якби ти міг поставити будь-якій дикій тваринці запитання, кого і що ти б спитав?

32. Уяви, що ти на вулиці увесь день. Що ти робитимеш?

33. Що тебе найбільше захищає? Де твоя фортеця?

34. Що дає тобі приплив енергії?

35. Якби ти грав у виставі, то якого героя?

36. Як тварини спілкуються? Як ти гадаєш?

37. Що тобі найбільше подобається в природі?

38. Уяви, що ти на день став фотографом. Що б ти фотографував?

39. Які спогади роблять тебе щасливим?

40. Що тебе дратує?

41. Опиши чудовий день. Що робить його особливим і не схожим на інші?

42. Як ти думаєш, яка тварина стане чудовим водієм?

43. Чому твої друзі круті? Що їх такими робить?

44. А що робить тебе крутим?

45. Ти придумав якісь винаходи, які поки що живуть у твоїй голові? (Що б ти хотів на практиці зробити)

46. Як думаєш, вчити нову мову – весело?

47. Які три речі ти хочеш зробити цієї осені?

48. Якщо б ти міг створити нове свято, що це було б?

49. Що робить людей розумними?

50. Якби ти міг мати друзів по всьому світу, як би ти з ними спілкувався?

Не хвилюйтеся, якщо дитина ще не сповна може відповісти на ваші запитання.

Не змушуйте її відповідати і не переходьте на наступне надто швидко.

Дайте дитині час, покажіть, що вам справді цікаво почути те, що вона скаже.

Це також чудова вправа для розвитку креативності та уяви й для дорослих.

Ви коли-небудь замислюватися, коли чи чому ми припиняємо думати за межами звичних речей?

Завдяки нашим дітям ми можемо підігріти власну допитливість.

Тож не соромтеся і ви відповісти на ці запитання!

Як доступно пояснити дітям, чому не можна лінуватися у навчанні

Мультфільм – найкращий ілюстратор різноманітних життєвих ситуацій, який дитина розуміє інтуїтивно.

Карантин – не відпочинок і не довгострокові канікули. Звісно ж, це розуміють дорослі, але як пояснити дітям, що під час ось таких вимушених заходів не варто припиняти навчання? Навпаки – корисно опановувати нові знання, читати цікаві книжки, дізнаватись щось нове, адже щоденне тренування мозку принесе лише користь.

Діти ж, з огляду на свій вік, із величезним задоволенням зайнялися б чимось іншим, наприклад, пограли в ігри, подивились серіал чи просто повалялись у ліжку. У цей час батьки можуть спокійно вмовляти, горлати або залишати у кімнаті дитини тільки підручники, щоб вона не відволікалася. Думаєте, це ефективний метод? На жаль, ні, адже лише усвідомлена поведінка та справжнє бажання навчатися дасть позитивний результат.

Тож як просто і доступно пояснити дитині, чому не можна лінуватися у навчанні та до чого це може призвести?

Сайт Mamabook пропонує переглянути цікавий і дуже показовий мультик «Легке життя» (The Easy Life) – про те, що може статися, якщо постійно уникати виконання домашніх завдань і лінуватися.

Відеоролик можна переглянути усією родиною і потім обговорити побачене разом. Нехай дитина пояснить своїми словами, що вона зрозуміла після перегляду.

Джерело: https://vse.ee/coh

Немає опису світлини.

На изображении может находиться: 1 человек

12 запитань, які варто ставити дитині для покращення її мислення

Люблячим батькам важливо допомогти своїм дітям покращити їхнє мислення та ставлення до всього, що їх оточує. Обидва процеси визначають, як ваша дитина сприймає світ.

Один зі способів заохотити дитину розвивати позитивні мислення та поведінку – це чесно поговорити з нею й поставити їй суттєві запитання. Справа не в тому, щоб сказати їй, що робити; а в тім, щоб пояснити цінність жити позитивно й зробити все можливе в тому, що вона вже має. Таке спілкування допоможе вам покращити стосунки з вашою дитиною, навчившись краще розуміти її.

1. Які 5 слів найкраще тебе описують?
Це запитання скеровує дітей туди, де вони знають себе і мають уявлення про те, що інші думають про них.

Це дає дитині хорошу відправну точку, яка є важливою для формування правильного уявлення про себе, здорової самооцінки.

2. Що ти полюбляєш робити такого, що робить тебе щасливим?
Деякі діти скажуть, що комп’ютерні/віртуальні ігри. Це нормально.

Суть цього запитання – спрямувати увагу дитини на речі, які роблять її щасливими. І відкрити очі на те, що вона може збільшити час на активності, які приносять насолоду. Ймовірно, це навчить дитину займатись тим, що вона любить, у майбутньому.

3. Чого ти можеш навчити інших?
Сенс питання в тому, щоб навчити дитину: життя крутиться не лише навколо неї та її інтересів. Життя стосується всіх нас і того, що ми можемо зробити, щоб допомогти одне одному.

Питання також допоможе дитині почуватись цінною і сповненою сил.

Покаже їй, що вона особлива і має що запропонувати іншим.

Це формує відчуття впевненості в собі й заохочує до навчання.

4. Що найгірше/найкраще трапилось з тобою?
Життя – це поєднання доброго й поганого досвіду.

Дитині потрібно зрозуміти це в ранньому віці, щоб вона могла психологічно підготуватись до життя.

Це питання допомагає зрозуміти дитині з її власного досвіду, що погані речі не тривають вічно. Сонце завжди виходить після шторму.

Ви також можете отримати від дитини інформацію, що їй болить і через що їй потрібно допомогти пройти.

5. Чого ти навчився з найкращого/найгіршого випадку, що трапився з тобою?
Кажуть, досвід – найкращий вчитель. І це правда. Важливо, щоб діти робили висновки з власного досвіду, доброго й поганого, а також ситуацій, які трапляються з їхніми батьками, і вчилися з цього.

Коли дитина вчиться з власного досвіду, малоймовірно, що вона повторить ті ж помилки в майбутньому.

6. Як ти думаєш, яким буде твоє майбутнє?
Це питання спрямовує дітей подумати про майбутнє й спланувати його.

Воно допоможе дитині замислитись, ким вона хоче бути, коли виросте і як це – бути дорослішою.

Ви помітите, що дитина прагне побачити, як ви можете допомогти їй реалізувати мрію.

7. З усього, що ти зараз вчиш, як ти вважаєш, що тобі найбільше знадобиться в дорослому віці?
Сенс цього питання: нагадати дітям, що вони колись виростуть, тому треба починати жити з певною метою.

Це також скеровує дітей, що вони повинні робити уже зараз.

Коли дитина розуміє цінність того, що вона вчить і як це допоможе їй у майбутньому, це може мотивувати її насолоджуватись такими речами як читання, навчання і пізнавання.

8. За що ти найбільше вдячний?
Це питання заохочує дітей порахувати чудові життєві моменти і поглянути на світлий бік життя.

Суть у тому, щоб навчити дитину дивитись на речі в перспективі, оглядатись навколо й цінувати те, що є у житті, незважаючи на масштаби: родина, друзі, хороша школа і навіть їжа.

Це може допомогти вашій дитині покращити загальне відчуття щастя, оскільки є міцний зв’язок між вдячністю і щастям.

9. Як ти вважаєш, як люди почуваються, коли…?
Дітям просто фокусуватись на їхніх власних почуттях, зневажаючи почуттями інших. Хоча ставити себе на місце інших – важлива річ у житті для побудови міцних стосунків і вирішення конфліктів.

Важливо навчити дитину враховувати почуття інших людей і виявляти емпатію.

Щоб розвинути співпереживання в дитини, запитайте її, як хтось інший почувається, коли… Варіанти можуть бути різними: падає з велосипеда, коли його ображають словами, штовхають тощо.

10. Як ти думаєш, хто з твоїх друзів мені подобаються найбільше? Чому?
Оточення має великий вплив на ваше мислення і поведінку.

Якщо поруч із вами завжди негативні люди, ваша поведінка почне видозмінюватись до негативної. Якщо поруч – позитивні люди, ваше мислення змінюватиметься на краще.

Це запитання допоможе зрозуміти, хто і як із друзів вашої дитини на неї впливає.

11. Як ти сьогодні можеш комусь допомогти?
У житті в цілому є багато болю у вигляді хвороб, бідності, ігнорування та емоційних страждань. Тому підтримувати одне одного – надважливо.

Регулярно ставте дитині це запитання, щоб розвинути в ній великодушність і доброту в щоденному житті.

12. Якби ти міг запровадити одне правило, якого мусили б дотримуватись усі в світі, яким би воно було? Чому?
Це запитання привертає увагу дітей до того, що ми живемо в світі, який має свої правила. Деякі з них ми зобов’язані дотримуватись.

Правила не означають покарання за їхнє невиконання. Вони допомагають нам краще жити і взаємодіяти з іншими.

Ваша дитина краще прийме цей факт, якщо матиме власне персональне правило, у яке вона вірить.

Це правило може бути ключем для виховування в дитини законослухняності.

15 добрих мультфільмів для перегляду в сімейному колі

На карантині зовсім не нудимося – дивимося з дитиною мультфільми. Навіть чоловік із задоволенням підключився! Серед величезної кількості яскравих казок хочеться знайти ті, які дійсно допоможуть дітям зрозуміти важливі життєві речі і тонкощі відносин між людьми.

“Панда Кунг-Фу”

Дія мультфільму розгортається в Китаї, населеному антропоморфними тваринами, як правило, кроликами, гусьми і свинями. Мультфільм розповідає про те, як панда По – звичайний син кухаря локшини – став справжнім майстром кунг-фу. Є 3 частини. Мультфільм веселий і водночас дуже мудрий.

«Таємниця Коко»

Незвичайний сюжет став провідником таких звичайних, але дуже важливих принципів: бережи себе і близьких, цінуй час поруч з ними і не бійся йти за своєю мрією, навіть якщо шлях здається складним. Дуже зворушливий мультфільм!

«Бебі бос»

Цей смішний сімейний мультфільм оповідає про семирічного хлопчика на ім’я Тім. У нього чудові батьки, малюк задоволений своїм життям, і все йде просто чудово. Але одного разу ця ідилія вимушено і грубо порушується з появою в родині нової дитини, який відтепер забирає всю увагу дорослих.

Малюк – природжений бізнесмен, він дивиться на все з точки зору вигоди і виручки і всюди проявляє лідерські риси характеру. Загалом, справжнісінький бос. Події розгортаються стрімко!

“Мій сусід Тоторо”

Старий добрий японський мультфільм. Переїхавши в село, дві маленькі сестри, старша Сацуки і молодша Мей, знайомляться з лісовим духом, якого Мей називає Тоторо. Подружившись з дівчатками, Тоторо не тільки влаштовує їм повітряну екскурсію по своїх володіннях, але і допомагає побачитися з мамою, яка лежить в лікарні.

«Головоломка»

Головна героїня – звичайна школярка. Її поведінку визначають основні емоції – Радість, Смуток, Страх, Гнів і Гидливість. Ці чоловічки в її голові кожен день допомагають їй справлятися з труднощами, наприклад, з несподіваним переїздом…

«Зоотрополіс»

Дуже люблю цитату з цього мультфільму: «Іноді ти просто дивишся на людину і розумієш, що вона – це найкраще, що траплялося в твоєму житті!». Ласкаво просимо в Зоотрополіс – місто, побудоване тваринами.

Воно розділене на кілька районів, що відтворюють умови природного місця існування: від спекотної Площі Сахари до суворого і негостинного Тундратауну. Пригоди поліцейського Кролика і лисиці-афериста захоплюють і спонукають до прекрасного!

«Еверест»

Дивна волохата істота збігає з дослідницької лабораторії. Вона ховається на даху будинку, де її знаходить дівчинка, і розповідає про це друзям. Хлопці вирішують врятувати його від злісних вчених, і починаються цікавоі пригоди.

«Таємне життя домашніх тварин»

Що роблять домашні вихованці, коли їх господарі пропадають на роботі, гуляють, ходять на вечірки, іншими словами, знаходяться не поряд зі своїми улюбленцями? Спокійно сплять на килимку біля дверей, чекаючи свого господаря? Сумно дивляться в закрите вікно, сподіваючись побачити того, хто незабаром зайде в двері і, нарешті, погодує їх? Сумно сидять в чотирьох стінах, бо, куди ж їм звідти дітися? А ось і ні! Вони ведуть своє таємне життя, весело спілкуючись між собою і роблячи те, що ніколи б собі не дозволили в присутності господарів.

«Лоракс»

Мультфільм піднімає важливі питання екологічного стану нашої планети і дає зрозуміти, що не потрібно пиляти гілку, на якій сидиш. Життя планети і майбутніх поколінь залежить від нас. На злобу дня, як то кажуть.

«Ходячий замок Хаула»

Це однозначно класика японського аніме! Дії картини розгортаються в паралельних світах Європи кінця XIX століття. Головна героїня – капелющніця Софі – веде скромний способ життя. Але все змінюється післе того, як в околицях міста, де живе дівчина, з’являється ходячий замок, господарем которого є Загадковий чарівник Хаул, за яким славитися слава вікрадача жіночих сердець.

Хаул рятує Софі від докучань двох Військових, і дівчина з першого погляду закохується в нього. Однак за прогулянку з чарівником, їй доводиться залатити дуже дорогу ціну…

“Монстри на канікулах”

Забавні монстри під проводом графа Дракули живуть в готелі, захищеному від сторонніх очей. Дракула ростить улюблену доньку, яку оберігає від ворожого світу. Але всюдисущі туристи проникають в готель, і їх життя порушується. Всі частини цього мультфільму прекрасні!

«Леді і бродяга»

Переглянь добре забуте старе, щоб згадати себе у віці своїх дітей, щоб потім поспілкуватися і порівняти враження. Психологи кажуть, це дуже зближує!

«Вперед»

Брати-ельфи живуть в казковому світі, але дуже сучасному, схожому на світ людей. Несподівана знахідка змушує їх відправитися в подорож на пошуки справжнього чаклунства.

«Моана»

У цьому мультфільмі сюжет розгорнеться на островах в Тихому океані. Юна дочка вождя Моана має намір відшукати своїх предків на далеких островах і для цього відважна дівчина готова навіть переплисти океан в компанії свого духу-хранителя…

«Хороший динозавр»

У мультфільмі розповідається альтернативна історія нашого минулого, в якій динозаври зовсім не вимерли, а люди залишилися на вкрай низькому ступені соціального розвитку. Одного разу маленький хлопчик знайомиться з динозавром і все змінюється…

Вправа для роботи в групі "Недитячі заборони"

Матеріали та обладнання: стрічки, стілець.

Часто батьки, роблячи зауваження дитині в небезпечних для її життя ситуаціях, використовують невірну тактику. Замість того щоб сказати дитині, що потрібно зробити, батьки кажуть їй, що робити не треба. В результаті дитина не отримує потрібної інформації, а слова дорослого провокують її робити навпаки.

Інструкція учасникам. Оберіть ведучого. Ведучий виступає в ролі дитини і сідає на стілець в центрі кола. Завдання інших учасників - підходити по одному до «дитині» і говорити, що їй заборонено робити. Те, що ви часто забороняєте своїм дітям. При цьому стрічкою ви зав'язуєте ту частину тіла, якої стосується заборона. Наприклад: «Не кричи!» - зав`язуєте рот. «Не бігай» - зав`язуєте ноги і т. Д.

А тепер нехай наша «дитина» спробує встати ... Вийшло? Зробити це практично неможливо, якщо її не розв'язати. Тому зараз кожен учасник підходить до «дитини», і розв'язує стрічку, яку зав'язав, і знімає заборону - каже, що робити можна. Наприклад: «Не кричи - говори спокійно».

Питання участнику- «дитині»:

· Що ви відчували, коли «батьки» сковували, обмежували вашу свободу?
· Обмеження руху якої частини тіла ви відчули найбільш гостро?
· Які почуття були у вас, коли вам запропонували встати?
· Що хотілося розв'язати в першу чергу?
· Що ви відчуваєте зараз?

Питання іншим учасникам:

· Що ви відчували, коли бачили нерухому дитини?
· Що вам хотілося зробити?
· Чи легко знайти слова, що дозволяють переформулювати заборону?
· Які почуття ви відчуваєте зараз?

ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ БУТИ ЩАСЛИВИМИ? ПРИТЧА.

счасливый ребенок

Ось вона, найцінніша сімейна мудрість.

Одного разу йшов по дорозі старий мудрий чоловік, розглядав природу і милувався весняними яскравими фарбами. Тут він побачив чоловіка, який ніс на плечах неймовірно великий тягар. Було помітно, як у нього від такої тяжкості підкошуються ноги.

– Чому ти прирікаєш себе на такий тяжкий труд і страждання? – Запитав старець.

– Я страждаю для того, щоб мої онуки і діти були щасливими, – відповів бідолаха. – Мій прадід прирікав себе на тяжку працю заради діда, дід – заради батька, батько – заради мене, а я буду страждати заради щастя моїх дітей.

– А хтось у вашій родині був щасливим? – Поцікавився мудрий співрозмовник.

– Поки ще ні, але діти й онуки точно стануть щасливими! – Мрійливо промовив чоловік.

– На жаль, неписьменний не може навчити читати, а кріт ніколи не виховає орла! – Зітхнув старий мудрий чоловік. – Спершу потрібно навчитися самому бути щасливим, тільки тоді ти зможеш навчити щастю дітей. Це і буде твій найцінніший подарунок.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.