Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Альтернативний досвід: Чому варто повчитися у цих 3 інноваційних шкіл Технології, природа і демократія

Дата: 23 грудня 2017 о 04:45, Оновлено 23 грудня 2017 о 05:37
457 переглядів

Кожен свідомий батько щиро сподівається, що їхня дитина знайде своє покликання, що він або вона зможуть реалізувати свій потенціал і талант по максимуму. Але також ми все розуміємо, що для того, щоб щось вийшло, таланту мало. Потрібно ще й величезна працьовитість, віра в себе і освіту, враховуючи, що в майбутньому діти будуть жити в світі, який нам зараз навіть складно уявити. Українська нова школа зараз тільки стає на той шлях, який направить дітей і допоможе їм знайти себе через кілька років. Але в світі є кілька навчальних закладів, які перевертають нашу свідомість про те, яким може бути сучасна освіта. Про трьох таких новаторських школах розповімо сьогодні.

Steve Jobs School

Де: Амстердам, Нідерланди
Історія створення:
Першу школу її засновник Моріс Де Хонд відкрив в Амстердамі, потім навчальні заклади мережі стали з'являтися по всій Голландії, а в січні 2016 року було відкрито Steve Jobs School і в Йоганнесбурзі в ПАР

Процес навчання:
1. Підхід до навчання в цих школах базується на одній філософії - освітній процес будується на взаємодії з iPad і хмарними технологіями.

2. Ніяких класів, поділених за віковим принципом. Діти навчаються в групах до 25 осіб, максимальна різниця у віці учнів може становити 4 роки, при цьому старші діти допомагають молодшим, щоб вони прогресували швидше.

3. Ніяких класних керівників і звичайних педагогів. У школі працюють фахівці з різних предметів і коучі, причому один коуч супроводжує дитину в молодшій школі, а потім інший - в середній.

4. Велика увага приділяється співпраці школи з батьками. Кожні шість тижнів батьки і коуч проводять зустріч, на якій обговорюється прогрес дитини і оновлюється його індивідуальний план навчання. До того ж, у батьків є свій особистий додаток на iPad, що дозволяє відстежувати успіхи їхньої дитини в реальному часі.

5. Гнучкий графік. Дитина може починати заняття як в 8.30, так і в 9.30.

6. Типовий навчальний день виглядає наступним чином:

9.30 - 10.00 - робота в загальній групі. Ці перші півгодини спрямовані на соціальний та емоційний розвиток дітей, як правило, за цей час вони обговорюють останні новини і події і діляться своїми думками з приводу того, що їх хвилює.

10.30 - 12.00 - інструктаж. У цей час діти отримують свої індивідуальні плани згідно своєму рівню і темпу навчання. Інструкції їм видають фахівці з різних предметів: мови, математика, навколишній світ і т.д.

12.30 - 14.30 - воркшопи, проекти, індивідуальна робота, спорт та ін. В цей час діти самі можуть вибрати, ніж вони хочуть займатися - взяти участь в якомусь майстер-класі або активності або ж вирішувати завдання і робити вправи самостійно. Зазвичай вони повинні зробити до 60 прикладів і 60 вправ з мови.

14.30-15.00 - закінчення дня в групі.

Особливості:

У школі дітям дають 10 обіцянок:

  • прислухатися до побажань дитини, що він хоче вивчати;

  • вчити його ставити хороші питання;

  • допомагати йому ставати краще в тому, в чому він вже хороший зараз;

  • ставити перед ним нові виклики, щоб він пробував долати труднощі і вчився новому;

  • давати можливість вибирати що і коли він хоче робити;

  • вчити його ставитися до оточуючих без забобонів і принижень;

  • допомагати йому налагоджувати співпрацю з іншими людьми;

  • озброювати самими новітніми технологіями, які підготують його до завтрашнього дня;

  • вчити використовувати свою уяву для створення чогось нового;

  • успішно готувати його наступним навчальним закладам та й до життя в цілому.

Незважаючи на те, що все навчання зав'язано на використанні новітніх технологій, додатків та ігор, діти не весь час проводять біля екранів. Соціальним навичкам в школі також приділяють велику увагу через реалізацію колективних проектів, над якими дитина працює з іншими дітьми. Інший навик, на розвиток якого також робиться акцент і робота над яким ведеться з першого дня дитини в школі, - вміння знаходити різні види інформації, обробляти її і фільтрувати.

Одне з головних переваг школи - індивідуальних підхід до дитини, що має на увазі - кожен вчиться в своєму темпі за тодішніми методами, які йому підходять. Іноді по самих незвичайних. Наприклад, одному учневі школи ніяк не давалася математика, але він дуже любив возитися з технікою і моторами. І щосуботи йому дозволяли працювати з приладами в гаражі його батьків. Через якийсь час виявилося, що з тими математичними завданнями, які стосувалися його захоплення, у нього взагалі не було проблем. І зараз він продовжує робити успіхи в математиці.

Green School

Де: Балі, Індонезія
Історія створення:
Ця школа була задумана Джоном і Сінді Харді в 2006 році після того, як вони вирішили продати свій ювелірний бізнес. Довгі роки троє дочок пари навчалися на хоумскулінге. У відчайдушній спробі знайти ідеальну і справжню школу для своїх дівчаток, і бажаючи залишитися жити на Балі, батьки вирішили побудувати власну школу, яка відчинила свої двері в 2008 році. І з моменту відкриття в школі пройшли навчання близько 400 учнів як початкової, так і старшої школи.

Процес навчання:
1. Програма Early Years розрахована на дітей від 3 до 6 років і включає в себе заняття співом, танцями, мистецтвом, йогою і майндфулнессом, зелені студії і екскурсії по території навколо школи, під час яких діти досліджують природу.

2. Початкова школа має на увазі поряд із заняттями математикою і граматикою уроки по бережного ставлення до навколишнього середовища, уроки, спрямовані на розвиток підприємницького духу, комунікативних навичок і чотирьох типів мислення: емоційного, фізичного, розумового і внутриличностного.

3. У середній школі дітям вже дають можливість самим вибирати предмети і курси для вивчення, таким чином вони вчаться самоконтролю. Наприклад, вони можуть вибрати курс Jalan Jalan, в рамках якого їм доводиться виходити із зони комфорту і пробувати щось нове: будувати, придумувати, створювати бізнес-орієнтовані проекти або проекти із захисту довкілля.

4. У старшій школі у випускників є можливість відвідати університети по всьому світу і спробувати попрацювати в тих організаціях, які їх надихають.

Особливості:
Інновації не завжди означають найсучасніші технології - вважають в Green School. Уявіть школу без стін, побудовану з бамбука і розташовану між рисових полів і тропічних лісів. Ось саме так і виглядає Green School. Предмети на зразок математики або іноземних мов тут перемішані з садівництвом, приготуванням їжі, дайвінгом і навіть традиційної балийской грязьовий боротьбою.

Вчителі, як і учні, тут з усього світу. Зараз Green School - це більше, ніж школа, це ціле ком'юніті. Все більше і більше батьків будують будинки недалеко від школи за принципами сталого розвитку - тим принципам, яким навчають їх дітей в школі: робити все для свого регіону, дозволяти навколишній природі вести тебе і пам'ятати про те, яке майбутнє ти залишаєш своїм онукам. Незважаючи на такі високі цілі, школу часто критикують, особливо за її вартість. Але ось, наприклад, 8-й Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, побувавши тут з візитом в 2015 році, зазначив, що «це сама унікальна і вражаюча школа», яку він тільки бачив.

Democratic School of Hadera


Де: Хадера, Ізраїль
Історія створення:
Ця школу в 1987 році створив реформатор і ідеолог демократичної освіти Яків Хект. Свого часу він сам не закінчив школу через свого діагнозу - дислексії. У 19 років Яків поїхав в Summer Hill, першу успішну альтернативну школу в Великобританії, яка з'явилася ще 100 років тому і зрозумів, що хоче заснувати такі установи і в своїй країні. З тих пір в Ізраїлі відкрилося більше 20 демократичних шкіл.

Процес навчання:
1. У цьому навчальному закладі вважають, що школа - це не підготовка до життя, це і є життя, а навчання не повинно розглядатися тільки в форматі уроків в класі, адже людина набуває досвід завжди і всюди через розмови, ігри, спостереження та спроби що -то зробити.

2. Заняття в школі проходять в різних місцях: і в класі, і в освітні центрах, на якихось воркшопах і поза школою в тому числі.

3. Кожен може взяти участь як в абсолютно будь-якої активності, організованої в школі, так і в незалежних заходах. Головна умова - будь-який захід має бути доступним і що дає можливість чогось навчитися.

4. Підхід до навчання в школі індивідуальний. Ніхто не порівнює учнів один з одним, діти вчаться кожен в своєму темпі і відповідно до своїх цілям і обраними напрямками.

5. Серед широкого розмаїття предметів, технік і методологій учень вибирає те, що йому до душі, і може сам формувати свій графік навчання.

6. У кожного класу є свої правила, встановлені тими, хто цей клас створив, і той, хто хоче приєднатися до даного класу, повинен слідувати його статуту.

7. Крім звичних предметів, в школі викладають «нетрадиційні» йогу, приготування їжі, відео і т.д.

8. Шкільний двір вважається головним місцем навчання. Тут можна грати, влаштовувати збори, займатися як індивідуально, так і в групах за встановленим графіком або спонтанно і нерегулярно.

9. Якщо дитина хоче вивчати якийсь предмет, недоступний в школі, педагоги і його особистий ментор допоможуть знайти йому відповідні умови або місце для навчання.

10. Діти самі можуть пропонувати нові предмети для вивчення, і, до речі, нові педагоги спочатку проходять співбесіду саме з ними, а потім вже з адміністрацією школи.

Особливості:
Демократична школа в Хадері є інклюзивної, тут навчаються діти, які з тих чи інших причин були виключені зі звичайної освітньої системи, діти з особливими потребами та діти зі складнощами в сприйнятті інформації.

Модель школи - демократична держава. Всі нововведення, закони повинні бути прийняті «парламентом», куди входять учні, вчителі та батьки. Різні комітети, куди також входять і педагоги, і діти, і батьки, відповідають за управління організаційної частини щоденного життя школи, поки дисциплінарний комітет, в якому точно так само представлені всі сторони, функціонує як судова гілка. І будь-яка людина, пов'язаний з школою, в незалежності від посади і віку, може принести свою ідею або справа на розгляд в ці комітети.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.