Альтернативний досвід: Чому варто повчитися у цих 3 інноваційних шкіл Технології, природа і демократія
Кожен свідомий батько щиро сподівається, що їхня дитина знайде своє покликання, що він або вона зможуть реалізувати свій потенціал і талант по максимуму. Але також ми все розуміємо, що для того, щоб щось вийшло, таланту мало. Потрібно ще й величезна працьовитість, віра в себе і освіту, враховуючи, що в майбутньому діти будуть жити в світі, який нам зараз навіть складно уявити. Українська нова школа зараз тільки стає на той шлях, який направить дітей і допоможе їм знайти себе через кілька років. Але в світі є кілька навчальних закладів, які перевертають нашу свідомість про те, яким може бути сучасна освіта. Про трьох таких новаторських школах розповімо сьогодні.
Steve Jobs School
Де: Амстердам, Нідерланди
Історія створення:
Першу школу її засновник Моріс Де Хонд відкрив в Амстердамі, потім навчальні заклади мережі стали з'являтися по всій Голландії, а в січні 2016 року було відкрито Steve Jobs School і в Йоганнесбурзі в ПАР
Процес навчання:
1. Підхід до навчання в цих школах базується на одній філософії - освітній процес будується на взаємодії з iPad і хмарними технологіями.
2. Ніяких класів, поділених за віковим принципом. Діти навчаються в групах до 25 осіб, максимальна різниця у віці учнів може становити 4 роки, при цьому старші діти допомагають молодшим, щоб вони прогресували швидше.
3. Ніяких класних керівників і звичайних педагогів. У школі працюють фахівці з різних предметів і коучі, причому один коуч супроводжує дитину в молодшій школі, а потім інший - в середній.
4. Велика увага приділяється співпраці школи з батьками. Кожні шість тижнів батьки і коуч проводять зустріч, на якій обговорюється прогрес дитини і оновлюється його індивідуальний план навчання. До того ж, у батьків є свій особистий додаток на iPad, що дозволяє відстежувати успіхи їхньої дитини в реальному часі.
5. Гнучкий графік. Дитина може починати заняття як в 8.30, так і в 9.30.
6. Типовий навчальний день виглядає наступним чином:
9.30 - 10.00 - робота в загальній групі. Ці перші півгодини спрямовані на соціальний та емоційний розвиток дітей, як правило, за цей час вони обговорюють останні новини і події і діляться своїми думками з приводу того, що їх хвилює.
10.30 - 12.00 - інструктаж. У цей час діти отримують свої індивідуальні плани згідно своєму рівню і темпу навчання. Інструкції їм видають фахівці з різних предметів: мови, математика, навколишній світ і т.д.
12.30 - 14.30 - воркшопи, проекти, індивідуальна робота, спорт та ін. В цей час діти самі можуть вибрати, ніж вони хочуть займатися - взяти участь в якомусь майстер-класі або активності або ж вирішувати завдання і робити вправи самостійно. Зазвичай вони повинні зробити до 60 прикладів і 60 вправ з мови.
14.30-15.00 - закінчення дня в групі.
Особливості:
У школі дітям дають 10 обіцянок:
-
прислухатися до побажань дитини, що він хоче вивчати;
-
вчити його ставити хороші питання;
-
допомагати йому ставати краще в тому, в чому він вже хороший зараз;
-
ставити перед ним нові виклики, щоб він пробував долати труднощі і вчився новому;
-
давати можливість вибирати що і коли він хоче робити;
-
вчити його ставитися до оточуючих без забобонів і принижень;
-
допомагати йому налагоджувати співпрацю з іншими людьми;
-
озброювати самими новітніми технологіями, які підготують його до завтрашнього дня;
-
вчити використовувати свою уяву для створення чогось нового;
-
успішно готувати його наступним навчальним закладам та й до життя в цілому.