Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Скільки часу діти можуть сидіти перед комп'ютером

Дата: 27 лютого 2018 о 17:44
298 переглядів

Комп'ютер може і давати користь, і шкодити залежно від того, як часто та з якою метою його використовувати

Комп'ютер та інші електронні пристрої стали невід'ємною частиною життя сучасних дітей, починаючи з дошкільного віку. Електронні пристрої можна використовувати з навчальною метою. Однак батькам потрібно розвинути в дитини здорові звички їх використання – насамперед, визначити оптимальний час, упродовж якого дитина перебуватиме перед монітором. Дитина не може виробити такі звички самостійно, тому потребує допомоги батьків.

Оптимальний час перед монітором для дошкільнят

Щоб дотримуватися оптимального часу, перш за все, необхідно обирати для дітей якісні програми й додатки.

Дитячі психологи також рекомендують обмежити час, що його дитина проводить перед монітором. Обмеження допоможе створити надійні умови для фізичної та психічної безпеки, і, крім цього, уникнути різноманітних ризиків. Фахівці стверджують, що діти 2-х – 5-ти років мають перебувати перед моніторами не більше від 1-ї години на день, і тільки в присутності дорослих.

Допомагаючи дитині обирати якісні програми та дотримуватися оптимального часу перед монітором, ви формуєте в неї  здорові звички користуватися комп'ютером ефективно.

Чому важливо дотримуватися оптимального часу

Дошкільнята проводять перед моніторами комп'ютерів багато часу. Коли вам важко вирішити, чи можна дитині дивитися телевізор або грати в ігри на вашому смартфоні, перш за все, дайте собі відповідь на питання, наскільки якісними є передачі, які вона буде дивитися, та ігри, у які гратиме. Високоякісні джерела інформації можуть допомогти дитині в навчанні, особливо якщо вони пов'язані з її інтересами або пробуджують її фантазію.

Наприклад, п'ятирічній дитині можна дозволити малювати на планшеті по 30 хвилин на день, оскільки це заняття розвиває в неї творчі здібності, сприйняття форм і кольорів. Це краще, ніж просто впродовж півгодини переглядати мультфільми.

Як правильно обирати ігри й додатки для дошкільнят

Для дітей дошкільного віку корисними будуть ігри, які:

  • розвивають творчі здібності, наприклад, навчають дитину малювати, створювати історії або робити простий вибір, щоб надати персонажеві певних особливостей;
  • розвивають уміння вирішувати завдання – наприклад, ігри, згідно з правилами яких дитина має обрати для персонажа одяг для тієї чи іншої погоди; різні головоломки тощо;
  • розвивають навички комунікації – скажімо, програми з вивчення іноземних мов;
  • розвивають соціальні навички – наприклад, ігри, за умовами яких декільком людям необхідно по черзі робити хід;
  • відповідають інтересам дитини – до прикладу, якщо дитина любить гратися кубиками, – комп'ютерні ігри, у яких потрібно будувати будинок.

Обираючи для дитини ігри й додатки, варто також ураховувати:

  • вік дитини – є сенс перевірити, для якого віку призначена та чи інша гра;
  • наявність у грі реклами – потрібно бути обережними з іграми, у яких задіяні популярні герої з фільмів. Часто такі ігри призначені для реклами фільмів, іграшок тощо;
  • налаштування конфіденційності – уважно ознайомтеся з умовами використання додатка. Чи передбачають ці умови збір певних даних про користувачів.

Переконайтеся, що ви погоджуєтеся з указаними умовами й упевнені, що дані про вас не будуть використовуватися із шахрайською метою.

Як правильно обирати для дошкільника фільми й телепрограми

Для дітей дошкільного віку корисними будуть фільми і програми, які:

  • у позитивному ключі показують життя, взаємини між людьми й популяризують сімейні цінності. Уникайте фільмів і телепрограм, що пропагують насильство чи жорстокість;
  • підштовхують дітей до ігор і занять на свіжому повітрі;
  • популяризують ідеї справедливості й інші важливі життєві цінності. Уникайте програм і фільмів, що містять рекламу іграшок, відеоігор тощо;
  • відповідають віку дитини. Наприклад, фільми на певні теми можуть бути занадто складними для дошкільнят.

Щоб з’ясувати корисність того чи іншого фільму, додатка або гри для вашої дитини, почитайте відгуки про них в Інтернеті.

Здорові звички використання комп'ютерів для дошкільнят

Це дуже важлива навичка для дошкільнят. Якщо дитина з раннього віку привчиться правильно використовувати електронні пристрої, вона чинитиме так і в більш зрілому віці.

Розгляньмо декілька способів сформувати в дитини здорові звички використання комп'ютерів.

Позитивний приклад. Ваша дитина всього навчається у вас, зокрема й використання електронних пристроїв. Тому найкращий спосіб сформувати в неї здорові звички їх використання – надати позитивний приклад. Наприклад, ви можете залишати телефон у іншій кімнаті на час обіду або вимикати телевізор після перегляду потрібної телепрограми, а не дивитися все підряд.

Ви також дасте дитині позитивний приклад, якщо не будете постійно використовувати смартфони та планшети, щоб її розважити (наприклад, коли перебуваєте разом із нею у поїздці або черзі). Намагайтеся захопити дитину й іншими справами (скажімо, малюванням, читанням, іграми). Коли ви знаєте, що проведете з дитиною певний час, очікуючи на щось, візьміть із собою дитячу книжку, розмальовку, олівці або інші речі, які можуть знадобитися, щоб дитина не нудьгувала. Смартфон або планшет добре допомагають зайняти дитину, але при цьому ви втрачаєте можливість розвинути її соціальні навички, навчити спілкуватися з людьми або долати нудьгу. У дитини також може сформуватися залежність від електронних пристроїв.

Рекомендації батьків. Батьки можуть пояснити дошкільнику, які фільми, телепрограми, ігри або додатки варто вважати цікавими й корисними. Якщо дитина, наприклад, хоче подивитися нову телепрограму, можна зробити це разом із нею, аби упевнитися, що вона для неї підходить.

Коли ви разом із дитиною переглядаєте фільм або граєте в гру, розвивайте в неї мислення, а не просто пасивно спостерігайте. Наприклад, можете ставити їй запитання: «Які правила цієї гри?», «Що буде, якщо зробиш такий хід?» тощо. Дивлячись телевізор із дитиною, запитайте: «Як би ти вчинив на місці головного героя?»,«Що сталося б потім?»

Чергування роботи за комп'ютером з іншими заняттями. Робота за комп'ютером може бути для дитини веселою і корисною. Але при цьому важливо чергувати її з іншими заняттями, необхідними для дитячого розвитку. Зокрема, дитина потребує фізичної активності, занять із розвитку творчості (наприклад, малювання або складання пазлів), спілкування з рідними та друзями.

Щоб встановити баланс між роботою за комп'ютером та іншими заняттями, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • обмежуйте час використання електронних пристроїв відповідно до віку дитини й сімейного розпорядку. Наприклад, дитині можна дозволити довше дивитися телевізор у вихідні та спілкуватися по Скайпу з родичами, які живуть далеко;
  • вимикайте електронні пристрої під час сімейної вечері. Це допоможе розвинути в маленької дитини соціальні навички, навчити її спілкування та правил поведінки за столом;
  • установіть правило: дитина не дивиться телевізор і не використовує електронні пристрої, доки не виконає свої домашні обов'язки;
  • заохочуйте дитину гратися на свіжому повітрі й займатися малюванням та різноманітними видами творчості.

Як керувати часом дитини

Найліпший спосіб керувати часом дитини – давати їй певний вибір. Наприклад, можна запропонувати дитині на вибір декілька телепрограм і дозволити їй самій вирішити, яку з них вона б хотіла переглянути у відведений час. Це вчить її думати, планувати й раціонально розпоряджатися часом, виділеним на використання електронних пристроїв.

Потрібно також привчити дитину до того, що в певний момент вона не сперечаючись повинна вимкнути телевізор або комп'ютер. Це може бути, наприклад, час прийому їжі, купання або просто закінчення програми. Якщо попереджати дитину за декілька хвилин до цього моменту, вона з більшою імовірністю погодиться з вами. Якщо дитина грає в гру, ваше попередження дасть їй змогу зберегти її результат.

Якщо крім дитини комп'ютер більше ніхто не використовує для ігор, перевіряйте налаштування безпеки. Також запитуйте дитину, які ігри є для неї цікавими, які сайти вона переглядає. Так дитина зрозуміє, що вам цікаві її заняття.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.