Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Змінитися за 7 днів: EdCamp з Фінляндії оголошує конкурс серед українських шкіл

Дата: 26 січня 2018 о 02:21, Оновлено 26 січня 2018 о 02:43
400 переглядів

Українсько-фінська програма розвитку для середньої освіти шукає першу школу для участі в проекті «Змінитися за 7 днів», гасло якого: Get A New Spark for Your Teaching! - Ловіть нові іскри для вашого викладання!

Ініціатори проекту, ГО  EdCamp Ukraine, оголошують конкурс серед всіх українських шкіл, готових до змін за фінською моделі, визнаної однією з найуспішніших у світі. 

Фінські фахівці з компанії Lumo Education проживуть з обраної школою тиждень. Допоможуть зробити аудит сильних і слабких сторін, проведуть ряд відкритих уроків та тренінгів (як для педагогічного колективу, так і для адміністрації і допоміжного персоналу) і будуть стимулювати розробку власної програми вдосконалення. Враховувати будуть специфіку і школи, і населеного пункту, де вона знаходиться - тобто будуть не давати загальні рекомендації про все для всіх, а працювати з конкретною ситуацією.

Щоб взяти участь в конкурсі, хтось із вчителів після обговорення зі шкільною адміністрацією повинні заповнити реєстраційну анкету та розповісти, що саме і чому хочуть змінити в своєму закладі. Часу на це небагато: до 2 лютого.

Результати конкурсу оголосять 11 лютого, а вже 18-го група провідних фінських педагогів приїде працювати зі обраної школою.

Лідер руху EdCamp Ukraine, радник Міністерства освіти і науки України Олександр Елькін розповідає: мета проекту - довести, що основу справжніх змін можна закласти в дуже короткий термін. «Змінитися за 7 днів» передує міжурядової українсько-фінському проекту, який повинен початися в цьому році.

«Фінський Міністр освіти Кіуру Кріста договір вже підписала. Українське міністерство освіти і науки підписати поки не може - чекає, поки програма партнерства і фінансової допомоги затвердить Верховна Рада, - розповідає Олександр. - Ми сподіваємося, що всі необхідні процедури вдасться завершити до червня 2018 року».

Фінські експерти, які будуть працювати з українською школою, мають досвід як власного викладання, так і співпраці з урядовими установами та адвокацією фінських освітніх ідей за кордоном. Всі вони є розробниками сучасних викладацьких методик, створювали програми викладання для фінських шкіл. Цікаво, що саме члени Lumo Education займалися відкриттям і управлінням першої міжнародної фінської школи в Перській затоці, в Катарі. Тому вони прекрасно розуміють важливість культурних особливостей регіонів і завжди працюють з урахуванням унікальності місцевих систем.

Регіональний директор Lumo Education Ltd в Україні Дмитро Науменко добре знайомий і з фінської, і з української системами освіти, тому стверджує: в Україні реально створити школу дійсно фінського якості - було б бажання.
«Ще будучи учнем, я розумів: не всі методи викладання однаково підходять кожній дитині, - каже Дмитро. - У Фінляндії школа підлаштовується під дітей, а не навпаки. Фіни переконані: школа повинна давати дитині не тільки знання і вміння, а й щастя. Дитина повинна насолоджуватися дитинством і вчитися за допомогою ігор».

Тренінгова частина програми в обраній школі триватиме п'ять днів.

У перший день фінська команда познайомить педагогів і учнівство школи з принципами фінської системи освіти: соціального конструктивізму, навчання через досвід, автономності та довіри.

У другий день фінські вчителі проведуть відкриті уроки в 4-6 класах (говорити будуть, наприклад про «харчовому ланцюжку» або «зміни в чисельності популяції живих істот»), використовуючи не тільки біологічну науку, а й мову і математику. Кожен урок базується на ігрових принципах.

На третій день учнівство закріпить отримані знання за допомогою експериментів, створення колажів і арт-об'єктів.

Четвертий день присвятять розмови з педагогічним колективом про методику Сo-Teaching - так званого соучітельствованія, тобто ведення інтегрованих уроків декількома педагогами разом.

На п'ятий день відбудеться зустріч з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. На зустрічі обговорять актуальні для Нової української школи питання створення єдиної електронної платформи, системи забезпечення якості освіти, трансформацію системи освіти педагогів і подальшого підвищення кваліфікації. Гості розкажуть про таких типових для Фінляндії, і все ще незвичних для України речі як відсутність домашніх завдань, короткі шкільні дні, велика кількість ручної праці. Говоритимуть і про право на рівність: рівне якість навчання в школах в різних містах і селах, відсутність відмінності між навчанням хлопчиків і дівчаток (наприклад, на уроках праці) і т. д.

«Фінський підхід успішний тому, що він подобається самим дітям, пробуджує в них бажання вчити і вчитися, - каже Олександр Елькін. - Їх не «натаскувати» здавати рутинні тести, зате дають навички, дійсно необхідні для успішного життя в XXI столітті. Суть фінської системи, як і принципів EdCamp - в екологічному навчанні. Не тільки в тому, що вивчати, а в тому, як вивчати і вчитися, в індивідуальному підході і спільної роботи».

Партнери проекту, EdCamp Ukraine і Lumo Education, розповідають: обидві команди інвестують в цю ініціативу власні ресурси, роблячи її безкоштовною для школи і вчителів. Вони переконані, що принципи, опрацьованості на першому етапі проекту, можуть бути згодом використані і в інших українських школах. І їх вже готові втілювати в недавно відкритому ЕдКемпом Центрі навчання педагогів протягом життя «Біла ворона».

Довідка:

КАІСА Раймо Хельмінен, глава відділу викладання та інновацій Lumo Education - викладач вже в третьому поколінні. Має більше 15 років досвіду роботи в початковій школі, спеціалізується на ранньому утворенні і спеціальних освітніх проблемах. Її досвід, кажуть партнери з EdCamp, може бути особливо важливим з огляду на спроби України побудувати інклюзивна освіта. У Гельсінському університеті Аальто (Aalto University, Helsinki) вона отримала сертифікат як інструктор по методу розширення можливостей завдяки фотографії (Empowering Photography Method Instructor). У своїй магістерській роботі вона досліджувала різноманітність мотиваційних факторів серед учнівства. У Lumo Education Каїса відповідає за розробку нових викладацьких рішень і їх втілення в концепті Школи Лумо (Lumo School Concepts).

Еса Сінівуорі, Голова Правління та директор відділу освіти Lumo Education, теж викладач в третьому поколінні, має більше 25 років досвіду роботи в школах різного розміру і типу. Зокрема, в класах, де навчаються діти різних національностей, як у Фінляндії, так і в інших країнах. Його спеціалізації - англійська мова, фізична підготовка і викладання наукових основ. Еса розробляє практики активного вивчення і спільного навчання. Починаючи з 90-х років, працює в командах, які розробляли останні три освітні програми для фінської школи. У Lumo Education відповідає за загальні освітні процеси.

Дмитро Науменко, регіональний директор Lumo Education в країнах пострадянського простору, координатор роботи Lumo School в Україні. Багато років займався стратегічним консалтингом в фінських компаніях по пострадянським ринків і за свою кар'єру супроводжував вихід на міжнародні ринки більше сотні компаній.

Компанія Lumo Education Ltd. є промоутером фінської освітньої моделі в світі, займається адаптацією кращих практик фінської системи освіти для інших країн. Експерти компанії працюють в різних країнах в проектах, пов'язаних зі створенням і управлінням навчальними закладами сучасного типу, підготовкою викладачів, створенням розкладу і викладанням. Саме члени Lumo Education займалися відкриттям і управлінням першої міжнародної фінської школи в країнах Перської затоки. Тому вони прекрасно розуміють важливість культурних особливостей регіонів і завжди працюють з урахуванням унікальності місцевих систем.

Громадська організація «ЕдКемп Україна» (або Спільнота відповідального учительства EdCamp Ukraine) має на меті поліпшення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення статусу вчительок і вчителів і реформування системи освіти України в цілому. Сьогодні Edcamp Ukraine є найбільшим незалежним освітнім рухом в країні, в ньому беруть участь 15000 найбільш прогресивних педагогів.

Спільнота було створено в 2015 році.

Одним з ключових подій руху є щорічна загальнонаціональна (не) конференція EdCamp. Щомісяця мініконференціі (мініедкемпи) відбуваються в різних школах по всій Україні.

Команда працює в трьох головних напрямках:

1) проведення національних і регіональних (не) конференцій для шкільних педагогів. На сьогоднішній день пройшло вже три національні (не) конференції, а до кінця 2018 навчального року буде проведено 82 регіональних (не) конференції.

2) просування освітніх проектів. Так, в 2016 році команда привезла в Україну німецький проект «Молодь дебатує». А в 2017 році вже втретє організувала проведення унікального навчального курсу «День гідності» в 227 школах України.

3) участь у державних реформах. ГО «Едкемп Україна» є співрозробником концепції Нової української школи і нового державного стандарту середньої освіти. Разом з Міністерством освіти і науки України запустила масштабну реформу по дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і паперу: як досягти балансу в школі». Разом з партнерами реалізувала антидискримінаційну експертизу шкільних підручників, а також програм дошкільної освіти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.