Зимно: 6 лекцій TED Education про холодну пору року. Цікаве про сніг, пінгвінів та Арктику
Ми довго розмірковували над тим, якій темі присвятити чергову добірку, як ось відповідь явилася сама собою — зимі! Отже, влаштовуйтеся зручніше та готуйтеся дізнатися корисні цікавинки про життя пінгвінів, суперництво між Арктикою та Антарктикою, причини зміни сезонів та чому сніжинки симетричні та неймовірно красиві.
Наука про сніжинки/The science of snowflakes
Щоб дізнатися, чому сніжинки мають саме шість льодяних граней, чому не буває двох абсолютно однакових сніжинок, чим вони відрізняються від льоду, вам доведеться глибоко пірнути у воду. Підстрахує вас вчена Маруша Брадач.
Популярність та проблеми пінгвінів/The popularity, plight and poop of penguins
Популяція пінгвінів останнім часом під загрозою через забруднення навколишнього середовища. Але ми ще можемо їх врятувати. Як? Пояснить вчена Дайан де Наполі. А ще вона розповість різні факти про цих дивовижних птахів, які не вміють літати, зате пірнають найглибше за всіх своїх родичів.
Арктика проти Антарктики/The Arctic vs. the Antarctic
Де живуть пінгвіни та білі ведмеді? Як Арктика опинилася у північній півкулі в глибоководному Північному Льодовитому океані? Чому Антарктика потрапила у південну півкулю? Вчена Каміл Сіман розповість, як все це сталося та як живеться тваринам, птахам, рослинам та людям за низьких температур.
Чому змінюються пори року/Reasons for the seasons
Чому деякі регіони постійно страждають від спеки, а інші змирилися із низькою температурою та постійним снігопадом? Чому, коли у одній півкулі Землі літо, то в іншій — зима? Ребека Каплан пояснить, як форма орбіти та нахил земної осі впливають на кількість сонячної енергії в різних зонах планети.
Чому Арктику називають канаркою, коли йдеться про зміну клімату/Why the Arctic is climate change’s canary in the coal mine
Арктика може здаватися холодним та покинутим місцем, де ніколи й нічого не відбувається. Але, повірте, це не так. Клімат цього унікального і далекого краю може служити одночасно індикатором клімату всієї Землі і фактором, що визначає погодні умови земної кулі. Вільям Чепмен пояснить, чому вчені часто вважають Арктику «канаркою в шахті», коли йдеться про зміну клімату.
Що знаходиться під верхівкою айсбергу?/What’s below the tip of the iceberg?
Ми навіть не здогадуємося, якими насправді великими є айсберги, бо бачимо тільки їхні верхівки. Насправді, айсберги ховаються глибоко під водою. А ще вони вміють подорожувати океаном та можуть здивувати вас своїм віком, який нараховує мільйони років.