Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

TED Education: 17 лекцій з органічної та неорганічної хімії. Що таке бозон Хіггса, чому веселка випромінює радіацію та навіщо астронавтам тефлон

Дата: 29 грудня 2017 о 05:31
470 переглядів

Дитина любить експериментувати вдома, змішуючи колу із молоком та занурюючи курячі яйця у розчин мідного купоросу? Або, навпаки, нічого не розуміє у валентності, реакціях та сполуках? У будь-якому випадку, покажіть їй анімовані лекції від TED Education.

У чому ж геніальність таблиці Менделєєва/The genius of Mendeleev’s periodic table

Списки хімічних елементів складалися іншими вченими задовго до Менделєєва. Групи елементів за властивостями теж були описані до нього. Так у чому ж полягає секрет таблиці Менделєєва? Спікер TED Лу Серіко пояснює на прикладі екаалюмінію, як Дмитро Менделєєв зміг передбачити існування елемента задовго до того, як його відкрили.

Геніальність Марії Кюрі/The genius of Marie Curie

Марія Склодовська-Кюрі — єдина з усіх вчених отримала дві нобелівські премії з двох різних галузей науки. Революційні дослідження вченої заклали основу для розуміння фізики та хімії, проклали шлях для розвитку онкології, технологій, медицини та ядерної фізики. Однак, що вона, власне, зробила? Відео розповідає про деякі із найбільш революційних відкриттів Марії Склодовської-Кюрі.

Яку форму має молекула?/What is the shape of a molecule?

Молекули майже повністю складаються з порожнечі, за винятком дуже щільного ядра і електронних хмар, які формують зв’язки між ними. При утворенні молекули її атоми розташовуються таким чином, щоб тяжіння протилежних зарядів ставало максимальним, а відштовхування однойменних зарядів було зведено до мінімуму. Лектори познайомлять вас із різними формами молекул.

Як зв’язані атоми/How atoms bond

Атоми постійно вступають в хімічні зв’язки і так утворюють молекули. Іноді в атомному перетягуванні канатів один атом відбирає електрони до іншого атома, тоді утворюється іонний зв’язок. А часом атоми поводяться добре і діляться електронами між собою. На прикладах звичайного кисню та найскладнішої людської хромосоми № 13 вчені допоможуть розібратися із хімічним зв’язком.

Невизначене розташування електронів/The uncertain location of electrons

Найдрібніші атоми, які формують наш світ, складаються з ще більш дрібних протонів, нейтронів і електронів. Хоча кількість протонів визначає структуру атома, саме електрони та їх точне розташування поза ядром є загадкою для вчених. Джордж Зайдан і Чарльз Мортон показують, як приблизно визначити положення цих крихітних частинок.

Тверді, рідкі, гази і … плазма?/Solid, liquid, gas and … plasma?

Ви коли-небудь бачили, щоб статична енергія викликала спалахи світла? Що це за спалахи? А як щодо блискавок, полярного сяйва чи хвоста комети? Усі ці речі та багато інших (насправді йдеться про 99,9% всесвіту) складаються з плазми. Спікер TED розповість про цю дивину в деталях.

Чи небезпечна радіація?/Is radiation dangerous?

Коли ми чуємо слово «радіація», то не можемо не уявити собі гігантські вибухи та жахливі мутації. Та це ще не все — радіація також стосується веселок, фотографій та лікарів, що працють із рентгенівськими променями. Що це насправді таке та чи повинні ми хвилюватись через неї? Мет Антікол опише глядачам різні типи радіації.

Що викликає хімічну реакцію?/What triggers a chemical reaction?

Хімічні речовини є в усьому, що ми бачимо, і реакція між ними може виглядати як завгодно — від іржі на ложці, до вибуху в небі. Але чому ці реакції відбуваються? Мультик відповідає на це питання, вивчаючи дві основні сили: ентальпію та ентропію.

Трохи про бозони Хіггса/The basics of the Higgs boson

У 2012 році вчені з CERN (Європейської організації з ядерних досліджень) виявили докази існування бозона Хіггса. Але що воно таке? Бозон Хіггса відноситься до одного з двох типів елементарних частинок. Його виявлення істотно змінило уявлення про фізику елементарних частинок, дозволивши зрозуміти, яким чином частинки отримують масу. Використовуючи метод Сократа, вчені з CERN Дейв Барні і Стів Гольдфарб розкривають захоплюючу суть бозона Хіггса.

Чому лід плаває у воді?/Why does ice float in water?

Вода — особлива речовина з кількох причин. Одну з них ви вже знаєте — це лід. Твердий лід залишається на поверхні рідкої води, але такого не відбувається з більшістю інших речовин. Чому? Вчені-хіміки розкажуть вам, яким чином лід тримається на поверхні холодного чаю, а полярна шапка Землі — на поверхні океану.

Хімія печива/The chemistry of cookies

Ви відправляєте тісто в духовку, а потім, як за помахом чарівної палички, отримуєте тарілочку гарячого, солодкого печива. Тільки ось диво тут ні до чого. Вся справа в науці. Взявши на озброєння прості принципи хімії, Стефані Уоррен пояснює, як підходить тісто, за якої температури гинуть палички сальмонели і коли саме з духовки починає поширюватися апетитний запах, який сигналізує, що печиво готове.

Як полярність впливає на незвичайні властивості води/How polarity makes water behave strangely

Вода життєво необхідна і унікальна. Безліч її особливих якостей виникає з факту, що вона складається з двох атомів водню і одного атома кисню. Отже, створюється унікальний розподіл електронів. Христина Кляйнберг описує вплив полярності — від впливу на риб в замороженому озері до впливу на лід, що плаває у воді.

Сильні та слабкі сторони кислот і основ/The strengths and weaknesses of acids and bases

Оцет має дуже сильний запах, але чи знали ви, що це слабка кислота? Справа у тому, що кислоти активно роздають свої протони, а основи активно їх збирають. Джордж Зайдан і Чарльз Мортон пояснюють цей невидимий обмін, представляючи внутріатомні частки своєрідною «валютою».

Звідки взялося золото?/Where does gold come from?

Золото має неземне походження. Так, так! Воно фактично утворилося в космосі й опинилося на Землі через катастрофічні вибухи зірок, що називаються надновими. Науковий співробітник CERN Девід Лунні описав неймовірну подорож золота з космосу на нашу планету.

Чому до тефлону нічого не прилипає?/Why doesn’t anything stick to Teflon?

Тефлон був складовою скафандрів для астронавтів, що висадилися на Місяць, труб і клапанів Манхеттенського проекту та пательні, що є на вашій кухні. Що ж це за матеріал і чому нічого до нього не пристає?

Як працююють атомні станції?/How do nuclear power plants work?

Наша здатність видобувати величезну кількість енергії з ураніуму змусила інших заявити про ядерну енергію як про самодостатнє утопічне джерело електрики. Але замість того, щоб займати панівне становище на глобальному ринку електрики, частка ядерної енергії істотно знизилась. Що сталося з великими передбаченнями для цієї технології? Лектори детально розкажуть про проблеми ядерної енергії.

Хімічна реакція, що годує світ/The Haber process

Як нам вдається вирощувати культури досить швидко, щоб прогодувати мільярди жителів Землі? Це можливо завдяки процесу Габера — реакції перетворення азоту з повітря в аміак, який в грунті легко перетворюється в нітрати, необхідні рослинам для виживання. Незважаючи на те, що процес Габера збільшив запаси продовольства в усьому світі, він також нашкодив навколишньому середовищу. Даніель Д. Дулек поглиблюється в хімію і аналізує наслідки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.