Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Який урок Вам подабається найбільше?
Всього 55 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Урок літератури: 11 відеолекцій від TED Замість товстих фоліантів

Дата: 24 грудня 2017 о 07:08
384 перегляда

Ми колись знайомили вас та ваших дітей із комп’ютерними іграми, розробленими за літературними сюжетами. А сьогодні пропонуємо декілька анімованих корисних відео, які допоможуть малечі розібратися у розмаїтті жанрів, зрозуміти будову композиції та ознайомитися із сюжетами класичних творів.

Ми колись знайомили вас та ваших дітей із комп’ютерними іграми, розробленими за літературними сюжетами. А сьогодні пропонуємо декілька анімованих корисних відео, які допоможуть малечі розібратися у розмаїтті жанрів, зрозуміти будову композиції та ознайомитися із сюжетами класичних творів.

Як вигадка може змінити реальність/How fiction can change reality

Читання та розповіді можуть слугувати втечею від реальності, вікном в інший світ. Але чи помічали ви коли-небудь, як нові вигадані переживання впливають на зміну сприйняття вами повсякденного життя? З «Гордості та упередження» й до «Гаррі Поттера», дізнайтеся, як популярні вигадані історії можуть впливати на людей та формувати культуру.

Найзагадковіша книга світу/The world’s most mysterious book

Десь у глибинах бібліотеки рідкісних рукописних книг Бейнеке в Йєлі знаходяться 240 сторінок. Вуглецевий аналіз показав, що створено їх приблизно у 1420 р. Але прочитати текст, який вони містять, неможливо, бо замість букв там петлі та крючки, а ще є гарні малюнки. Ця книга, яку вчені називають рукописом Войнича, — одна з найбільших цікавих таємниць в історії. Стівен Бакс дослідить цю загадкову роботу.

Що робить вірш… віршем?/What makes a poem … a poem?

Навіть поети не зможуть відповісти вам на це питання, бо й досі шукають відповідь на нього. Але літературознавиця Меліса Ковач розповість про три важливі характеристики, що властиві більшості віршів.

Міф про Ікара та Дедала/The myth of Icarus and Daedalus

У міфологічній Стародавній Греції Ікар пролетів над Критом на крилах, виготовлених з віску та пір’я, виступаючи проти законів природи. Для свідків на землі він був схожий на бога, і так він почувався. Але у тогочасному суспільстві розподіл між людьми та богами був чітким та абсолютним. Отже на Ікара чекала страшна кара. Дослідниця Емі Адкінс пояснює сюжет міфу про Ікара та Дедала.

Битва за грецькі трагедії/The battle of the Greek tragedies

Світ сучасного театру зобов’язаний трагедіям Стародавньої Греції. Ще в Х столітті до н.е. артисти та драматурги розважали людей цікавими історіями. Мелані Сіроф познайомить із античними театральними інноваціями, завдяки яким ми маємо сучасний театр та навіть, у деякому сенсі, кінематограф.

Міф про Прометея/The myth of Prometheus

Перед тим, як створити людей, грецькі боги виграли велику битву проти раси гігантів, яких називали титанами. Більшість титанів було знищено або загнано у вічне пекло. Але титан Прометей, чиє ім’я означає «передбачення», вирішив виступити проти богів. Повчальну історію розповість вчений Ісаель Гіллеспі.

Чи справді Шекспір є автором своїх п’єс?/Did Shakespeare write his plays?

Деякі люди ставлять під сумнів те, що Шекспір писав твори, які підписані його іменем, та взагалі існував насправді. Чи може бути правдою, що найславетніший письменник Англії був вигаданим, як і його персонажі? Наталія Сент-Клер та Аарон Вільямс показують, як лінгвістичний інструмент під назвою стильометрія може пролити світло на ці питання.

Чому ви повинні прочитати «Макбет»?/Why should you read «Macbeth»?

Ця п’єса починається з чаклунства, а завершується трагедією. П’єса, наповнена загадками, пророцтвами, кошмарами та безліччю жорстокостей. То чому її треба прочитати, або хоча б подивитися в театрі? Відповідь дасть літературознавець Брендан Пелсе.

Чому ви повинні прочитати Вірджинію Вулф?/Why should you read Virginia Woolf?

Чи можете ви зрозуміти внутрішній досвід відчуження? В своїх творах Вірджинія Вулф формує словами слизьку природу суб’єктивного досвіду, у той час як її персонажі часто ведуть внутрішнє життя, яке глибоко суперечить їх зовнішньому існуванню. Ісаель Гіллеспі допоможе зрозуміти ці розбіжності, щоб підготувати вас до наступного разу, коли ви вирішите почитати Вірджинію Вулф.

Хто такий Шерлок Холмс?/Who IS Sherlock Holmes?

Шерлок Холмс — персонаж, якого вигадав письменник та містик Артур Конана Дойл? Або така людина існувала у вікторіанській Англії насправді? Дослідник Нейл МакКоу розповість дивовижні факти про Шерлока та покаже, як цей персонаж еволюціонував.

Чому ви повинні прочитати «Улісс» Джеймса Джойса?/Why should you read James Joyce’s «Ulysses»?

Роман «Улісс» ірландського письменника Джеймса Джойса вважається літературним шедевром і одним з найважчих творів для читання. Це надихає на таку відданість, що раз на рік тисячі людей у всьому світі одягаються, як персонажі, виходять на вулиці та читають книгу вголос. То ж, що так сильно надихає людей? Сем Слот відкриє привабливість цієї епічної книги.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.